Робот, фотозони та онлайн-трансляції шкільної лінійки

Таким видався перший день відкриття довгоочікуваної гімназії на Поділлі.

«Нарешті відкрилися…»з полегшенням видихнули освітяни нової школи, що 1- го вересня, після п’яти років будівництва, відкрила свої двері для вінницьких школярів.

Ірина Грабовська, заступник директора гімназії №24 в молодших класах, зазначила, що над відкриттям школи їхній педагогічний колектив трудився ще з весни. Крім того, не покладаючи рук, без відпустки вчителі працювали й усе літо.

– Спочатку в штаті не було прибиральниць, а лише – активні вчителі, які не гребували технічною роботою (мили підлогу, вікна, відчищали харчоблок). Далі почалася прийомна кампанія, у якій також почергово брали участь всі педпрацівники. Кожному з нас випала можливість спробувати себе як дизайнер, декоратор і навіть флорист. Ми, наче діти, щиро раділи привезеним яскравим меблям, інтерактивним дошкам і дидактичним матеріалам, адже розуміли, які перспективи це матиме для розвитку та комфорту наших дітей. Втім, процес прикрашання школи ще триватиме, адже так важливо «вдихнути» в неї домашній затишок та створити сприятливу ауру для навчання наших дітей. Розслаблятися немає коли…

Олена Понєдельнік, класний керівник 7-В класу, вчителька української мови та літератури, зазначила, що сподівання на новий навчальний рік у батьків, дітей та вчителів грандіозні. Освітянка переконана, що перебування в просторій та сучасній школі зробить процес навчання цікавим, пізнавальним, а головне – корисним для активного підростаючого покоління.

Майя Бондарева, заступник директора гімназії №24 з виховної роботи, розповіла, що для перших класів, через неможливість цьогоріч провести традиційну шкільну лінійку, організували тематичні фотозони, запросили аніматорів (техноробота з помічницею), які завітали до кожного класу «першачків» та привітали їх із початком навчального року.

Рандомним методом (аби уникнути образ зі сторони батьків) обрали по одній дитині – представника з кожного першого класу та видали їм дзвіночки. Тож тих, хто давав перший дзвоник у новій гімназії, виявилося аж 9 дітей (рівно стільки цього року перших класів набрали до навчального закладу). В обов’язкову програму відкриття також включили урочисте підняття стягу парою «першачків», яким у цій відповідальній справі допомагали старшокласники.

У молодших та старших класах на інтерактивних дошках провели онлайн-включення привітання від мера міста та Володимира Гройсмана. Також  показали змонтовані відео, надіслані з інших країн світу, де новоприбулих школярів із початком нового навчального етапу вітали представники інших держав.

Нагадаємо, що загальна вартість будівництва гімназії №24 склала майже 170 млн грн. Школа розрахована на 1200 учнів (але наразі ця кількість вже перевищена). Гімназія має три поверхи.  На кожному з них є відокремлена зона для дітей з 1-го по 3-й клас. Для молодших класів також облаштували рекреаційну зону, санвузли, сходову клітину та окремий вхід у школу. В розпорядженні гімназії стадіон для міні-футболу зі штучним покриттям та глядацьким сектором. На баскетбольному майданчику можна грати у теніс та бадмінтон. Окремо облаштовані два волейбольних поля. Підготовка з легкої атлетики передбачає зону для стрибків з місця та у довжину, а також бігові доріжки з гумовим покриттям на 100 та 200 метрів. На першому поверсі гімназії облаштували їдальню на 250 посадочних місць.

Також в учбовому закладі збудували два спортивних зали з роздягальнями та душовими. На другому поверсі обладнали бібліотеку, читальний зал на 30 учнів, книгосховище та актовий зал на понад 350 місць.

У навчальній установі значну увагу приділили безпеці перебування дітей на території. Зокрема, встановили 42 камери відеонагляду, систему пожежної сигналізації та оповіщення. Для дітей початкових класів збудували дитячий майданчик. Для середньої та старшої ланки школярів у гімназії потурбувалися окремим чином: облаштували спеціальні зони відпочинку з м’якими пуфами та фліп-чартами (демонстраційними таблицями для проведення презентацій). Для підтримання фізичної форми старшокласників у навчальному закладі навіть обладнали просторий тренажерний зал.

Аби уникнути скупчення людей у день відкриття, адміністрація закладу організувала нестандартні лінійки, які провела в декілька етапів. Найпершими до гімназії запросили першокласників. Батькам вхід до начального закладу був заборонений. Дітей до школи заводили з інтервалом у часі, використовуючи для цього всі входи, у тому числі запасні. Найпізніше до школи збирали семи- та восьмикласників (дев’ятих класів цього року не набрали жодного). А батьки бажали майбутнім однокласникам швидше здружитися та не лінуватися у навчанні, адже у новій школі всі умови для успішної науки більш, ніж створені.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені