Монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків вилучать із грошового обігу

Монети 25 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги.

 Чому? Тому що зараз 25 копійок не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Завдяки їх вилученню з обігу ця проблема вирішиться.

Але це не привід для хвилювання. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів, кратних 10 копійкам, упродовж наступних трьох років. Зокрема, впродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків.

Впродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

 Подібна процедура очікує і на банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг  до 2003 року. Вони також перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року. Тобто ними не можна буде розраховуватися за товари чи послуги. Це пов’язано із тим, що занадто велике розмаїття банкнот і монет призводить до плутанини в гаманцях та зайвого часу під час здійснення розрахунків.
Але це не привід для хвилювання, якщо ви маєте такі банкноти. Громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти їх на монети та банкноти інших номіналів та зразків упродовж наступних трьох років.

Впродовж першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно – в усіх відділеннях українських банків.

Упродовж трьох років із дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль, ПУМБ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені