Кераміку, скелет коня і руку виявили археологи під час розкопок у П’ятничанському лісі

Як розповіли у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, цьогоріч при ньому почала діяти археологічна експедиція. Основне її завдання – створення археологічного атласу Вінницької ОТГ та підготовка матеріалів для розробки Програми археологічних досліджень Вінниці на найближчі роки. Роботи здійснюються на замовлення міського департаменту архітектури та містобудування.

Дослідження вже виявило кілька раніше не відомих археологічних об’єктів. Це курганний могильник та два стародавніх поселення. Для отримання детальнішої інформації про ці об’єкти на них було закладено шурфи (невеликі розкопи).

Неординарні знахідки розкопали у шурфі, закладеному на поселенні у П’ятничанському лісі. Культурний шар там містив значну кількість фрагментів керамічного посуду, кістки тварин та риби. Також, крім залишків господарської діяльності мешканців поселення, виявлено кістки людської руки. Попередньо це поселення датували XII-IX століттями до нашої ери. Далі археологи натрапили на палеолітичну стоянку. Майже сотня фрагментів кремнію та кістки тварин виявлені на площі близько 1 квадратного метра.

Експедиція працювала не лише на периферію Вінниці, а й у середмісті. Так, наразі здійснюється шурфування на території школи №3. Поки що найбільш яскравою знахідкою цієї локації є скелет коня. Дослідники виявили, що анатомічний порядок розташування кісток тварини був порушений, зокрема, череп був біля тазу, нижня щелепа відокремлена, а кінцівки взагалі не знайдено. Попередньо, за фрагментами кераміки, знайденими у тому ж культурному шарі, скелет можна датувати другою половиною XVIII ст.

Археологи сподіваються, що подальші розкопки у Вінниці принесуть ще чимало цікавих знахідок.

Юрій СЕГЕДА

Фото з фейсбук-сторінки обласного краєзнавчого музею

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені