Премію Коцюбинського здобули Василь Шкляр, Людмила Любацька та Володимир Арєнєв

Щорічне засідання журі з визначення переможців Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюбинського відбулось у приміщенні обласної наукової бібліотеки.

На початку засідання начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова зазначила, що цьогоріч на здобуття премії подано рекордну кількість заявок (50), також повідомила, що обласна рада підтримала пропозицію збільшити призовий фонд, тому цьогорічні переможці в кожній номінації отримають по 25 тисяч гривень винагороди.

Півсотні авторів книг зі всіх куточків України (і навіть один зі Словаччини) змагались у трьох номінаціях: «Художня література», «Науково-популярна література» та «Дитяча література».

«Цього року дуже важко визначитися з переможцями, адже на наш розгляд подано дуже якісні та серйозні роботи, а ми повинні визначити лише трьох переможців, – зазначив під час обговорення голова обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський. – Тому особисто мені як члену журі буде прикро, що багато талановитих митців залишаться без винагороди».

За результатами першого етапу таємного голосування в номінації «Художня література» було визначено двох претендентів, які здобули найбільше голосів. Ними стали вінничанин Влад Сорд зі збіркою оповідань «Безодня» та Василь Шкляр із Києва з романом «Характерник». Близькими до виходу в другий тур були також вінничанка Руслана Мельничук (збірка віршів «Кармічна любов») та Володимир Лис із Луцька (роман «Обітниця»).

У номінації «Науково-популярна література» перший тур визначив трійку лідерів: Василя Горбатюка (м. Хмельницький) зі збіркою біографічних нарисів «У слові назавжди. Поділля в письменницьких долях», Валерія Хмелівського (Житомир) з автобіографічним романом «Планида» та вінничанку Людмилу Любацьку з біографічною книгою «Каменюк: Post scriptum». Зовсім трішки не вистачило для виходу до ІІ туру киянину Сергієві Таранцю з книгою-фотоальбомом «Історія села Куренівка у світлинах ХХ століття».

У номінації «Дитяча література» в першому турі були відібрані Володимир Арєнєв (Київ) з повістю-фентезі «Дитя песиголовців», Сашко Дерманський (Київ) зі збіркою «Чудернацькі вірші» та Еліна Заржицька з Дніпра з книгами оповідок «Легенди про козаків» та «Пригоди динозавриків». Близькими до виходу в перший тур тут були Кузько Кузякін зі Львова (книжка оповідок «Росли груші на вербі») та львів’янка Марія Людкевич (збірка казок «Де сховалась таємниця?»). 

Переможців виявив підсумковий тур голосування. Так, у номінації «Художня література» перемогу здобув Василь Шкляр, у номінації науково-популярної літератури перемогла Людмила Любацька, а в номінації літератури для дітей – Володимир Арєнєв.

Після визначення лауреатів члени журі домовились організувати цикл заходів, зокрема за участі бібліотек, для популяризації книг не лише переможців, а й інших претендентів. Також вирішили винести на розгляд облради пропозицію розділити номінацію «Художня література» на дві номінації – «Художня проза» та «Поезія».

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені