Мотивували до успішного навчання

Нинішній старт нового навчального року у Калинівській міській ОТГ розпочався із започаткованої міською радою новації: кращим із кращих учням, переможцям обласних та районних олімпіад і конкурсів, було вручено Почесні грамоти та грошові премії. За словами міського голови Анатолія Шамалюка, це робиться для того, аби матеріальними стимулами мотивувати учнівську молодь до навчання.

З нагоди початку нового навчального року традиційні вітання від міського голови Анатолія Шамалюка та начальника міського відділу освіти Леоніда Мацери приймали педагоги, учні та їхні батьки. Однак для 49 школярів, переможців та лауреатів обласних етапів всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, призерів інтелектуальних і творчих конкурсів, перше вересня стало ще й днем несподіваного і дуже приємного сюрпризу. За їхні досягнення у навчанні та інтелектуальні звитяги їм було вручено Почесні грамоти Калинівської міської ради та грошові премії.

– Ви – гордість нашої Калинівської громади, її еліта й майбутнє, – зазначив Анатолій Шамалюк. –  Цілий рік ви наполегливо працювали, здобували високі результати у навчанні, спорті, культурі, творчості, набули нових знань та досвіду. Але це лише початок. У подальшому вас чекають нові вершини, перемоги і ще кращі результати. Дуже вдячний педагогам, котрі зуміли запалити в дитячих серцях бажання до знань та вміння постійно удосконалюватись. Хочу запевнити, що міська рада завжди підтримуватиме ініціативи, спрямовані на розвиток інтелекту та творчості нашого підростаючого покоління.

«Робимо все, аби діти навчались і розвивались»

– Ми сьогодні започаткували дуже гарну традицію: вшановувати й відзначати кращих учнів громади, – сказав по завершенні урочистостей Анатолій Шамалюк. – Навчання – це теж праця. А навчатись якісно і результативно, перемагати на олімпіадах, вигравати конкурси – дуже важка й відповідальна робота. І тому міська рада вирішила заохотити наших дітей матеріально. На це з міського бюджету було виділено понад 19 тисяч гривень, і кожна дитина отримала в конверті від 250 до 800 гривень – залежно від своїх здобутків. Можливо, комусь ці кошти й видадуться не надто великими, але це їхні перші заробітки, матеріальна винагорода за роботу, старанність і добросовісність. Кожна людина, а дитина особливо, за свою працю має отримувати нагороду – це дуже стимулює і мотивує.

– А загалом у нашій громаді молоді й дітям приділяється чимало уваги, – продовжує Анатолій Васильович. – От приблизно місяць тому нагороджували випускників навчальних закладів грамотами та подяками. При цьому 28 медалістів отримали по тисячі гривень преміальних. З першого січня нинішнього року кожна родина, де народилась дитина, також від міської ради отримує по дві тисячі гривень «підйомних». Не забуваємо і про наших спортсменів, зокрема, команди з волейболу та хокею на траві. А вони постійно радують нас своїми перемогами навіть на всеукраїнському рівні. Тому й ми намагаємось стимулювати їх матеріально, щоб вони знали, що ми за них уболіваємо, допомагаємо і підтримуємо.

– Оці грамоти й конверти – це лише невеличка часточка того, що робиться у нашій громаді для інтелектуального й фізичного розвитку молоді,  – зазначає співрозмовник. – Будуються спортивні майданчики, гімнастичні зали, ремонтуються шкільні класи, їдальні, туалети – і все це за найвищими стандартами. Для мене фраза: «Діти – наше майбутнє» – не просто слова. Особисто я отримую велике задоволення від того, що кожного дня вирішуються різні питання і є позитивний результат. У нас в громаді п’ять шкіл, то яку не візьми, скрізь видно прогрес. Там збудовано спортивний майданчик, там замінено вікна й двері, там відремонтовано їдальню. І так поетапно, поступово, рік за роком. Десять років тому, пам’ятаю, у нас весь бюджет міста був 19 з половиною мільйона гривень. З них 16 мільйонів йшло тільки на утримання дитсадків. А зараз лише видатки на освіту складають щорічно 102 мільйона. Законом передбачено харчування лише учнів початкових класів, а ми годуємо безкоштовно всіх школярів. Доплати освітянам? Будь ласка… Ось буквально днями виникла ідея профінансувати кілька додаткових ставок для медпрацівників, які б у початкових класах здійснювали контроль за станом здоров’я  учнів молодшої школи. Без проблем… Буде сесія, і не думаю, що депутати відхилять це починання, бо ж всі розуміють, що таке коронавірус.

А звідкіля таке розуміння значення саме проблем освіти?

– А в нас кошти вкладаються поетапно у всі галузі. Відколи пройшла децентралізація, відбулось об’єднання громад, то на розвиток освіти, медицини й спорту з’явились чималі ресурси. Для прикладу, маємо  найкращу первинну медицину на всю Україну. До нас з інших областей фахівці приїжджають вчитись і переймати досвід. Ремонт приміщення, облаштування території, придбання нової сучасної діагностичної техніки. Потрібно пройти обстеження – приходиш і безкоштовно все робиш. Жоден працівник «первинки» не захворів на коронавірус. А чому? Тому що профілактиці захворювання приділяється відповідна увага та виділяються кошти.

«Нам допомагають і підтримують»

Але повернімось до освітян, адже сьогодні як-не-як їхній день і їхнє свято.

Світлана Миколаївна Павлуник, директор Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1:

– Навчальний заклад повністю готовий до роботи у новому навчальному році. Якщо раніше поточні ремонти фінансувались частково за батьківські гроші, то тепер ремонти у всіх класних кімнатах відбулись виключно за кошти міської ради. Але головною подією вважаю ремонт нашої шкільної їдальні. Він обійшовся міському бюджету в понад півтора мільйона гривень. Там ще залишились дуже невеликі доопрацювання, і через кілька днів вона буде введена в експлуатацію.  Крім цього, набрали чотири перших класи дітей, які будуть навчатись за вимогами Нової української школи (НУШ). При цьому завдяки фінансуванню міської ради кабінети обладнані всім необхідним, починаючи від меблів і закінчуючи дидактичними матеріалами. Стосовно підготовки до опалювального сезону, то чи не вперше ми маємо дров стільки, що наш завгосп сам зателефонував до міського відділу освіти й сказав, що годі, більше не везіть, бо вже нема де зберігати.

– Окремо хочу зупинитись на оплаті праці педпрацівників, – говорить Світлана Миколаївна. – Освітяни, які мають відповідний стаж, категорію, навантаження, отримують доплати із міського бюджету. Відтак, мають зарплату в межах 12-14 тис. гривень. Так само премії отримують і технічні працівники, особливо коли їм доводиться виконувати великі об’єми роботи.

Словом, коли нам доводиться спілкуватись з іншими освітянами Вінниччини, то вони нам просто заздрять. І це дійсно так: до нас прислухаються, нам допомагають і підтримують. Так що педагоги можуть повністю зосередитись на своїй роботі, а не думати, де взяти гроші на банку фарби.

Валентина Степанівна Кугай, директор Калинівської ЗОШ І–ІІІ ст. №3:

– Не було жодного разу, щоб наша школа не відчувала уваги й підтримки від міської ради та відділу освіти. Зокрема, цього року у нас побудований новий спортивний майданчик зі штучним покриттям,  відремонтовано коридор початкової школи та замінено вікна. А минулого навчального року повністю відремонтовано фасад школи, роздягальні у спортзалі та облаштовано їдальню. Так що Анатолію Васильовичу Шамалюку, нашому міському голові, велика шана й подяка. Він буває у нас щотижня, цікавиться нашим життям, проблемами. З ним ми відчуваємо захищеність, а відтак працюється легко і комфортно. От візьміть сьогоднішнє нагородження кращих діток, переможців олімпіад та конкурсів. Це ж неабияка підтримка нашої вчительської роботи. Уявіть, наскільки нам стане легше мотивувати учнів до навчання.

Олена Порфирівна Костюк, директор Калинівської ЗОШ І-ІІ ст. №4:

Ми готувались до нового навчального року. Відремонтували всі класні кімнати. У більшості нове освітлення, стеля й підлога. Ось у жовтні відкриємо сучасну їдальню. Її було збудовано за рік. Вартість робіт склала 4 мільйони 800 тисяч гривень. Ось-ось відкриємо пришкільний спортивний майданчик зі штучним покриттям. На нього з міського бюджету витрачено 1 мільйон 300 тисяч гривень. Так що у нас стосунки із міською владою та відділом освіти просто чудові. Такого фінансування і розуміння наших освітянських проблем ще ніколи не було. Міський голова і сам до нас приходить, і ми в нього часто буваємо. Щось потрібно: приходиш, кажеш і отримуєш. От, для прикладу, наступного року плануємо перекрити дах та покрити шкільне подвір’я плиткою. І ми знаємо, що це буде зроблено.

Олена Станіславівна Ілуєва, директор Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – гімназії:

– Новий навчальний рік попри епідемію коронавірусу та карантинні обмеження розпочався добре. Ми зробили ремонт підлоги у 4 класах початкової школи. А в старшій школі капітально відремонтували коридори на першому та третьому поверхах. Зрозуміло, що всі видатки фінансувала міська рада, і кошти з міського бюджету були витрачені чималі. Так що співпраця з міською радою дуже потужна. Всі проблеми вирішуємо спільно. От домовились, що для початкової школи буде виділено ставку медсестри. Але найголовніше, що нам виділять ще одну додаткову класну кімнату, яка розташована у Будинку дитячої творчості. Це дозволить школі працювати в одну зміну. Так що нашій владі за це особлива подяка.

Галина Григорівна Ярова, директор ЗОШ І-ІІІ ст. села Дружелюбівка, яка входить до Калинівської міської ОТГ:

– Наша школа має друзів і благодійників, котрі допомагають нам у роботі. Але стільки, скільки вкладає в заклад міська рада, не вкладає ніхто.

От найбільш свіжий приклад: вимощення шкільного подвір’я та алейок плиткою. Вартість: 963 тисячі 100 гривень. Облаштування кабінету НУШ: придбання меблів та устаткування. І це тільки нинішнього року. А перед цим був ремонт сходових маршів, облаштування внутрішніх вбиралень та ремонт шкільної їдальні, яка після цього стала просто шикарною. І так постійно: то одне, то друге, то третє. Але все потрібне і дуже й дуже недешеве. Так що я вважаю себе щасливою людиною, яка потрапила в ОТГ, бо спершу ми всі дуже боялись. А тепер не уявляю, як би могли виконати стільки робіт, якби ми не були в об’єднаній громаді. А позитивні зміни розпочались із самого початку об’єднання. Ще потрібно утеплити й перекрити школу, спорудити спортивний майданчик зі штучним покриттям. Зрозуміло, що це не можна виконати одразу в один рік. Але в тому, що це станеться, у мене вже нема жодного сумніву. Просто я дуже люблю свою роботу і свою школу. Тож коли в ній щось трапляється хороше, якісь позитивні зміни, то це для мене найбільша радість.

Олег КРИВОНІС

Калинівська міська ОТГ

Кращі учні Калинівської громади:

Роман Гуменчук, Олександр Калінчук, Назарій Маренич, Вероніка Нечипорук, Максим Савельєв, Діана Худинець, Аліна Івченко, Владислав Мусієнко, Тетяна Рябоконь, Катерина Синчук, Софія Слабчук, Дарина Фотіна, Лілія Вабіщевич, Світлана Вдовиченко, Каріна Возняк, Валерія Гончаренко, Олександра Ковальчук, Варвара Лужецька, Анастасія Броновицька, Аміна Амірова, Тарас Богатчук, Вікторія Гедз, Яна Горденко, Назар Катеринич, Валерія Орлівська, Олександр Редько, Наталія Сандригось, Катерина Тищенко, Анастасія Шпак, Дарія Ярмолюк, Дмитро Зіньков. Ярослав Комендяк, Анна Безе, Юлія Горденко, Юлія Воронюк. Іванна Габрик, Анастасія Гетьман, Софія Грибовченко, Дмитро Захарчук, Владислава Марущак, Анастасія Мельник, Андрій Рогов, Анастасія Сапунова, Богдана Шевчук, Марія Гусонька, Діана Шмигельська Назар Панькевич, Вікторія Мушенко, Роман Федотов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені