Область оголосять зоною стихійного лиха?

Вінницька облдержадміністрація планує ініціювати перед Кабінетом Міністрів України визнання Вінницької області зоною стихійного лиха через критичні погодні умови та неврожай. Це дозволить пролонгації банківських і товарних кредитів для господарств, які перебувають у зазначеній зоні.Інформація про це розміщена на сайті agropolit.com.

Виїзні обстеження засвідчили невтішну картину: в результаті тривалої посухи та спеки кукурудза і соняшник перебувають у критичному стані. Через брак вологи  майже припинився ріст рослин на полях у Бершадському, Гайсинському, Могилів-Подільському Теплицькому, Піщанському, Чечельницькому, Чернівецькому, Шаргородському, Тростянецькому, Тульчинському, Оратівському та  Ямпільському районах. Цьогорічний врожай очікують зібрати на 40% менше, ніж прогнозували.

Приміром, потенційна врожайність кукурудзи на площах, які збереглися і сформували качан, знаходиться в межах 1,7-2,2 т/га, соняшнику – 0,8-1,3 т/га. На гібридах кукурудзи із ФАО 380 і вище качани не сформовані.

Під загрозою знаходиться соя та цукровий буряк. Як підрахували фахівці, втрати врожаю зерна кукурудзи цього сезону складуть до 40% від прогнозованого виробництва. Також на 25-30% нижче прогнозованого очікується урожай інших культур пізньої групи (цукрові буряки, соя, соняшник).

Аби  отримати кредит господарствам, які потрапили в зону стихійного лиха, необхідно подати документи про форс-мажорні обставини для подальшого розгляду на засіданнях районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені