Героєм може стати кожен

Акція «Герой-рятувальник» відзначає та вшановує цивільних громадян, які роблять справжні героїчні вчинки, рятуючи життя та здоров’я інших.

Мета цієї акції, організованої ДСНС, – «привернення особливої уваги до професії рятувальника, піднесення на вершину людської поваги його особистості як одного з найбільш гідних представників нашого суспільства, сприяння формуванню довіри громадян держави до Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, виховання молоді на прикладі героїчних вчинків наших співвітчизників». Всеукраїнська акція «Герой-рятувальник року» передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; також донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і – як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців.

На сайті ГУ ДСНС України у Вінницькій області розміщено розповіді про героїчні вчинки наших земляків – лауреатів акції «Герой-рятувальник» 2019 року. А незабаром з’явиться інформація і про цьогорічних героїв.

Володимир Рудий 

3 липня минулого року на базі відпочинку «Лани» у селі Лани Тиврівського району сталася нещасна подія з 4-річним Платоном. Помітивши дитину в басейні, чоловік спочатку думав, що дитина пірнає, але згодом хлопчик, перебуваючи у воді, перестав рухатися. Після цього Володимир не розгубився, стрибнув у басейн та дістав дитину. Хлопчик не дихав.

Володимир одразу почав надавати долікарську допомогу, робив непрямий масаж серця та штучне дихання. За кілька хвилин з дитини почала виходити вода, хлопчик заплакав. Бригада лікарів, яка прибула на виклик, госпіталізувала дитину до обласної дитячої клінічної лікарні.

Володимир Рудий не вважає свій вчинок героїчним. Каже, що на його місці може опинитися будь-хто. Проте найбільше вразила чоловіка відсутність поруч із дитиною її батьків. Та й навіть тоді, коли Володимир проводив реанімаційні заходи, вони не з’явилися…

Його спроби порятунку довгий час були невдалими, але коли маленький Платоша заплакав, Володимир був радий за врятоване життя.

Світлана Юркевич

На ставку в селі Чернятин Калинівського району без догляду дорослих відпочивали малолітні діти. Серед них був і 6-річний Віталій. Хлопчина сидів на металевій перекладині та дивився, як його старші друзі плавають у водоймі. Та щось пішло не так, і малий впав у ставок. Свідком події став 10-річний Ярослав, який не вагаючись одразу кинувся рятувати свого меншого товариша, проте через брак сили самостійно витягти хлопчика з води не зміг, Віталик пішов під воду.

Ярослав одразу кинувся по допомогу в найближчу до ставка хату, там він натрапив на 19-річну Світлану Юркевич, яка саме гостювала у матері. Дівчина стрімголов побігла до водойми та пірнула у воду. Однак пірнаючи декілька разів, не могла знайти малого, допоки випадково не наступила на нього, адже вода у ставку брудна та сильно замулена.

Світлана витягла Віталика та, не виходячи з води, почала надавати йому першу домедичну допомогу. Коли малий почав відкашлювати воду та прийшов до тями, дівчина не повірила власним очам, адже коли вона дістала дитину, хлопчик був без ознак життя.

– Ми хочемо показати для всіх, що та людина, яка врятувала іншу людину, має бути на найвищому рівні відзначена, заохочена. Хлопчик з Калинівського району, 10-річний Ярослав Макуха, який разом із 19-річною Світланою Юркевич врятував на водоймі 6-річного товариша, був нами представлений на здобуття премії «Людина року» в номінації «Герой року». Ми йому вручили медаль, також дізналися, що він захоплюється футболом, і подарували форму футболіста і м’яч. А що таке, коли дитина прийде в школу, а в неї медаль? Це визнання, це повага, це приклад для інших, – розповідає начальник ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області полковник Руслан Шевчук.

Коли бачимо важливий вчинок, відзначаємо, включаємо людину як кандидата від області на Всеукраїнський конкурс «Герой-рятівник року». І на День рятівника Президент разом із міністром внутрішніх справ і керівником ДСНС у Маріїнському палаці вручають нагороди лауреатам, зокрема дітям. Такі вчинки ми висвітлюємо, прагнемо, щоб кожна людина розуміла, що це героїзм. Адже наше кредо – виховувати небайдужість.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені