Золото Поділля покажуть у Києві

Укладено договір про експонування в Національному музеї історії України виставки із зібрання Вінницького обласного краєзнавчого музею «Золото Поділля: історія народів». Про це розповіла представниця відділу промоції Національного музею історії України Валентина Янчук.

Від НМІУ договір про експонування підписав генеральний директор музею Федір Андрощук, від ВОКМ – директорка музею Катерина Висоцька.

Запланована виставка репрезентує найвідоміші та найкращі археологічні знахідки із зібрань вінницького та столичного музеїв, пов’язані з археологією Поділля. Представлені предмети відображають культуру багатьох народів, які проживали в цьому регіоні від найдавніших часів до Середньовіччя.

Відвідувачі виставки «Золото Поділля: історія народів» побачать витвори із золота та найбільшу в Європі колекцію бурштинових прикрас доби пізньої бронзи з унікального курганного могильника, що біля Гордіївки Тростянецького району. Окрасою виставки є численні золоті прикраси, коштовна зброя та срібний посуд, знайдені в одному з найбагатших сарматських поховань, яке вважається могилою царя Інісмея, правителя Ольвії. Унікальними є і скарби, пов’язані з Великим переселенням народів, які потрапили до музею в 2019 р. і ще ніде не експонувалися.

Досконалість ремісництва перших слов’ян та різноманіття їхнього вбрання демонструють знахідки з майстерні ювеліра, дослідженої біля с. Бернашівка на Дністрі (Могилів-Подільський район). Буде представлено також монетний скарб із м. Липовець – 59 срібних римських денаріїв, які датуються IV століттям. А про високий розвиток Східного Поділля у Х сторіччі та зв’язки з далекими країнами й народами за часів Русі свідчать скарби із сотнями срібних арабських монет.

«Золото Поділля: історія народів» – це перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки з колекцій музеїв різних регіонів України. Ініціатива спрямована на об’єднання українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.

Урочисте відкриття виставки відбудеться в Національному музеї історії України 16 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені