Ближче до природи

У Баланівській загальноосвітній школі I-III ступенів, що в Бершадському районі, через епідемію коронавірусу і введення карантину змінили графік навчання дітей (у три зміни).

Допоки дозволяє погода, керівництво закладу вирішило проводити навчання учнів просто неба. Новий матеріал дітям читають у дворі і в саду біля школи (якщо це можливо за погодних умов, особливостей уроку і бажання самого вчителя). На вулицю виносять старі парти, нові не чіпають, за якими й займаються школярі. Оскільки територія закладу велика, то одночасно можуть відбуватися уроки для п’яти-шести класів.

Для молодшої, середньої та старшої школи різні входи і виходи до навчального закладу. Є також різниця й у дзвінках, тож початкові класи зі старшокласниками можуть за день взагалі не перетинатися. Це виявляється вдвічі корисно, якщо це уроки природничого спрямування – біології чи географії. Для уроків, наприклад, з математики або української мови така форма викладання теж можлива, але це вже більше залежить від учителя.

Вхід у школу батькам і стороннім особам строго заборонений, крім батьків дітей, які навчаються в інклюзивних класах. Тут же ж передбачені місця для дезінфекції рук та розміщені контейнери для використаних засобів індивідуального захисту. Шкільна медична сестра щодня проводить моніторинг стану здоров’я всіх, хто задіяний в освітньому процесі, шляхом проведення термометрії і опитування про самопочуття. Класні керівники організували регулярну комунікацію з батьками школярів для з’ясування стану їхнього здоров’я. Роз’яснювальна інформація про COVID-19 розміщена на інформаційних стендах у коридорах навчального закладу, а також у класних кімнатах.

Про дані зміни в навчальному процесі місцевої школи повідомляють і на сайті Бершадської райдержадміністрації. Тут же ж вказується, що в школі також обладнали спеціальне приміщення (ізолятор) для тимчасового перебування учасників освітнього процесу в разі виявлення в них симптомів гострого респіраторного захворювання або підвищеної температури. Організація навчання забезпечується з урахуванням вимог соціального дистанціювання (наявні розмежувальні лінії в коридорах, їдальні). При плануванні освітнього процесу педагогічні працівники уникають групових ігор, проводять ранкові зустрічі з дотриманням соціальної дистанції, тобто у складних умовах адаптивного карантину роблять все можливе для забезпечення ефективності освітнього процесу.

                                                                                         Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені