Альпійська гірка, мініставочок та козлик Ванюша –

все це та багато іншого можна побачити в Басаличівському лісництві ДП «Гайсинський лісгосп», який нещодавно оновив благоустрій садиби та розширює зоокуточок.

У Басаличівському лісництві вирощують якісну лісову породу, охороняють державний лісовий фонд, розвивають мисливське господарство тощо. Крім того, тутешні лісівники займають активну громадську позицію: облаштовують рекреаційні зони, які приваблюють відвідувачів і таким чином ефективно виконують інформаційно-просвітницьку функцію.

Лісничий Андрій Швець має особливий підхід до своєї роботи, й, мабуть, тому садиба Басаличівського лісництва є справжньою місцевою родзинкою для нових гостей, улюбленого відпочинку місцевого люду та постійним місцем для проведення дитячих екскурсій та організації фотосесій для весільних кортежів.

Лісничий також залучає до виготовлення робіт із дерева талановитих майстрів із декоративної різьби. Завдяки їхній праці та невтомній ініціативі пана Андрія на території садиби з регулярною постійністю оживають древньоруські богатирі, лісовички, казкові істоти і вусаті вуйки з «Лісівничою справою» у руках…

А ще відвідувачів лісництва приваблює альпійська гірка з водограєм, мініставочок із золотими рибками, комфортні альтанки, мінізвіринець. Також рекреаційний комплекс Басаличівського лісництва містить дендрологічний парк, створений ще у 1968 році. Тут росте 25 видів деревних та чагарникових порід, досить нетипових  для Поділля. Але з часом усе зношується, тому цього року у лісництві зайнялися оновленням експонатів, наразі монтують новий водограй, облаштовують територію біля нової теплиці.

– Вольєри для тварин оновили та перенесли в інше місце. Віднедавна в одному з них поселився новий мешканець – козеня козулі європейської, яке врятували іллінецькі лісівники. Нового мешканця звіринцю назвали Ванею, – розповів лісничий Андрій Васильович. – Крім маленького козенятка, тут можна побачити голубів, лисичку, різні види павичів, золотого і срібного фазана та звичайного (мисливського), якого, до слова, розводять і випускають у природу гайсинські лісівники.

Така робота вимагає для працівників лісництва додаткового навантаження, але вона дуже благородна і потрібна. Діти й навіть дорослі з цікавістю приходять сюди подивитися, помилуватися, послухати, зробити фото на згадку. А заодно і дізнатися нову інформацію про життя лісу та особливості професії лісівників. Тому подібні ініціативи ми всіляко підтримуємо, – розповів директор ДП «Гайсинський лісгосп» Микола Лащенко.

От і нещодавно, користуючись лагідним теплом осені, до Басаличівського лісництва завітали семикласники Ладижинського навчально-виховного комплексу №1.

– Наші діти просто у захваті від подібних природничих  екскурсій, дякуємо гайсинським лісівникам за можливість приїжджати до них у гості. А ще – за живе і корисне для підростаючого покоління спілкування із мешканцями зоокуточка та людьми, які ростять та опікуються лісом, – висловила слова вдячності класна керівничка семикласників, яка, власне, й привезла дітей на екскурсію, Лідія Корчова.

Тож якщо будете  на Гайсинщині – завітайте і переконайтесь у вмінні подільських лісівників працювати і господарювати на безмежних зелених просторах подільської землі.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені