Зменшено тарифи на тепло

Обласна рада затвердила питання, що стосуються тарифів на теплову енергію та постачання гарячої води для населення, установ та організацій комунальним підприємством «Вінницяоблтеплоенерго» тайого дочірнім підприємством «Альтернативна теплова енергія».

КП «Вінницяоблтеплоенерго» 29 травня подало до облради заяву та розрахунки тарифів із проханням встановити тарифи на період з 1 жовтня 2020 р. по 30 вересня 2021 р. із врахуванням вартості газу на рівні квітня 2020-го, згідно з чинними на момент подачі документів вимогами щодо формування тарифів на теплову енергію.

«Зазначені тарифи були нижчими від діючих тарифів на теплову енергію від 0,5% для бюджетних споживачів до 9,9% для населення без центральних теплових пунктів, – йдеться в інформації КП «Вінницяоблтеплоенерго». – У грошовому еквіваленті зменшення складало близько 10 грн/Гкал для бюджетних споживачів та 208 грн/Гкал для населення без централізованого теплопостачання».

Враховуючи запропоновані облдержадміністрацією та бюджетною комісією обласної ради напрями оптимізації витрат, витрати на теплову енергію були знижені на 5 млн 977 тис. грн за рахунок економії, яку отримає підприємство від встановлення та введення в експлуатацію фотоелектричної станції (економія – 2 млн 152 тис. грн); оптимізації фонду заробітної плати за рахунок зниження його преміальної частини, що дозволило скоротити витрати ще на 3 млн 385 тис. грн; зменшення витрат на спецодяг на 440 тис. грн.

Завдяки цим заходам підприємства депутати вирішили скоротити тариф на теплову енергію ще на 76 грн за 1 Гкал (щодо діючого тарифу зниження становить від 4,57% для бюджетних споживачів до 13,5% для населення без централізованого теплопостачання). У грошах зниження становить від майже 90 грн/Гкал для бюджетних споживачів до 284 грн/Гкал для населення без централізованого теплопостачання. Також, за інформацією КП «Вінницяоблтеплоенерго», для населення м. Гайсина зниження склало 883,01 грн/Гкал (42%); для населення м. Бар – 797 грн/Гкал (38%); для населення м. Хмільник – 608 грн/Гкал (29%).

– Вперше за всю історію незалежної України комунальним підприємствам знижують тариф, – прокоментував депутат, голова постійної комісії обласної ради з питань ЖКГ, енергоефективності та енергозбереження Андрій Ковальов. – Тож з 1 жовтня КП «Вінницяоблтеплоенерго» та його дочірнє підприємство «Альтернативна теплова енергія» перейдуть на нові, нижчі тарифи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені