Епідемія коронавірусу: підсумки за тиждень

Вінниця – в «жовтій» зоні, більша частина області – в «зеленій»

Нагадаємо, що з понеділка, 28 вересня, Вінниця опинилась у «жовтій» зоні карантину. До цього часу обласний центр та Козятин  перебували у «помаранчевій» зоні. Поділ на зони в Україні оновили  ще 24 вересня. Також у «жовтій» зоні опинилися: Могилів-Подільський та Хмільник, а також Вінницький, Калинівський, Козятинський, Літинський, Тиврівський, Томашпільський та Хмільницький райони Вінницької області.

У «жовтій» зоні зберігаються такі обмеження:

– відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово;

– на вході до закладів чи заходів потрібно розмістити інформацію про можливу кількість відвідувачів;

– обмеження зеленої зони зберігаються: перебування у масках, перевезення тільки на сидячих місцях, заповненість кінотеатрів на 50%.

Відповідно з понеділка поновили повноцінне навчання у загальноосвітніх школах Вінниці. В період перебування у «помаранчевій» зоні класи (окрім початкових) ділили навпіл: половина учнів навчалась стаціонарно, половина – у дистанційному форматі. Щотижня вони чергувались.

Тим часом на минулому тижні  через спалах коронавірусу гімназію в Могилеві-Подільському закрили на карантин. Заклад, в якому навчається майже 700 учнів,  перевелина дистанційну форму навчання, оскільки  у чотирьох вчителів гімназії №1  було виявлено  COVID-19. Педагогічний колектив навчального закладу – 59 вчителів – відправили на самоізоляцію. Кілька випадків інфікування коронавірусом було зафіксовано наприкінці тижня і серед співробітників Вінницького міського суду.

Попри те, що область вилучено з «помаранчевої» зони, кількість хворих щодоби збільшується. Щодобові прирости сягають сотні. Так, остання доба збільшила кількість лабораторно підтверджених випадків SARS-CoV-2 на 89 випадків. Найбільше нововиявлених хворих трапляється у Вінниці. А загальна кількість хворих з початку епідемії на території області перевалила за 6 тисяч – 6063.Всього в області зареєстровано 116 летальних випадків. За інформацією департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, у дев’ятнадцяти опорних лікарнях області, станом на 29 вересня, на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебуває 352 особи (усі дорослі). Нині хворіють 1972 пацієнти,  з них 89 дітей та 160 медичних працівників.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені