Спиртозаводи продадуть «з молотка»

Фонд державного майна України оголосив про проведення аукціону з продажу Овечацького спиртового заводу. Цей об’єкт, розташований у Калинівському районі, належить ДП «Укрспирт».

Як повідомляє сайт «Укрспирту», торги відбудуться 22 жовтня 2020 р. на електронному майданчику «Prozorro» в рамках масштабної програми з приватизації підприємств спиртової галузі, метою якої є виконання розробленого та ухваленого за ініціативи Президента України Закону «Про внесення змін до ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що демонополізує галузь виробництва спирту та створює новий ринок з рівними правилами для всіх учасників.

Умови продажу об’єкта передбачають, що покупець повинен буде протягом майже року зберегти вид його діяльності (виробництво спирту етилового), також зберегти протягом цього часу не менше 70% штатних одиниць, які були задіяні на виробництві станом на початок 2020 року тощо.

Також раніше ДП «Укрспирт» повідомив про запланований на 15 жовтня аукціон із продажу Немирівського спиртозаводу. Загалом же Програма реформування та розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки передбачає покроковий план дій з демонополізації ринку на найближчі 3 роки. Наразі Мінекономіки та ФДМУ здійснюють підготовку до приватизації ДП «Укрспирт», що включає 41 об’єкт.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені