Заява на столі, сміття в ямі, а Валерій Резедент «пішов» за власним бажанням…

Так принаймні до цього моменту виглядає схематична розкладка фактів після резонансних подій із виявленням львівських твердих побутових відходів на сміттєзвалищі Браїлівської селищної ради. Як стверджують місцеві громадські активісти, це «лише початок активного спротиву громади проти «навколосміттєвої» діяльності їхнього голови Валерія Резедента, адже попереду – кримінальне розслідування і можливе доведення справи до суду.

Чому можливе? Бо тут «крутяться» великі гроші, а вони, як відомо, не пахнуть. І відкупитися від очевидного може не скласти труднощів. У нашій державі і не такі справи спускали на гальмах… Хоча люди мають надію, що справедливість буде зверху».

Валерій Резедент розпрощався з посадою голови селищної ради на позачерговій сесії, випередивши голосування депутатів заявою про добровільне складання повноважень. Так безславно завершилася його  22-річна кар’єра перебування біля керма громади.

Сесія пройшла у два етапи. Другий раз, 22 вересня, – під відкритим небом при зібранні кількох десятків місцевих жителів. Емоційна розмова тривала майже дві години.

– Мене звинувачують в тому, що я навмисне, з власної ініціативи, в змові з компанією, з якою був підписаний договір, в плані заробити фінансовий ресурс, організував завезення на браїлівський полігон сміття, яке називають «львівським». Я категорично відкидаю ці звинувачення, тому що такого наміру в мене не було. Єдина мета, яку я переслідував – навести порядок на полігоні, – виправдовувався пан Резедент.

Та ніхто з присутніх цих слів не взяв до уваги, і йому довелося включати «задню передачу» та озвучувати написану ще три дні тому заяву на звільнення за власним бажанням з 1 жовтня.

На стороні громади був і голова Жмеринської райдержадміністрації Святослав Ніколайчук. Його обурював сам факт «самостійності» пана Резедента, який вирішив, що новоявлені благодійники будуть збирати ТПВ по селах району і доставляти їх власним транспортом на сортування на Браїлівському смітнику. «Це якась дуже хитромудра бізнес-модель, з якої випливає, що селищний голова Браїлова був готовий приймати звідусіль сміття, за яке платили б гроші…».

Тепер питання залишилося відкритим. Валерій Резедент поки що «вмив руки», а його наступник, діючий секретар селищної ради Ростислав Сваричевський повинен уже сьогодні придумати, як позбутися привезеного львівського сміття, яке ніхто ще не забирав з ями…

До речі, на штрафмайданчику в Жмеринці до цього часу перебуває фура з чужим сміттям, як речовий доказ по кримінальній справі.

– І стояти вона може там довго, бо попереду нас чекають ще шокуючі повороти цієї заплутаної справи, – впевнений громадський активіст Андрій Войтюк. – У жодному випадку ми не допустимо, щоб на наше сміттєзвалище знову привозили чуже сміття!

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини»

Жмеринський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені