«Екосіті» від «Зеленого світу»

На базі держлісгоспів області нині функціонує 50 учнівських лісництв, членами яких є сім тисяч учнів. ДП «Бершадський лісгосп» опікується трьома учнівськими лісництвами: «Юні друзі лісу» (Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Зелений світ» (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Лісовий кіт» (Ободівська ЗОШ І-ІІІ ст.). Вихованці учнівських лісництв допомагають лісівникам у проведенні лісокультурних та лісозахисних акцій, займаються науковою роботою, вчаться доглядати за лісом та цінувати його дари. Лісівники Вінниччини, в свою чергу, підтримують екологічні ініціативи педагогів та школярів.

Нещодавно Флоринська загальноосвітня школа взяла участь у конкурсній програмі з написання грантових проєктів, захист яких відбувався на базі ДПТНЗ Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище. Загалом під час захисту розглянули 45 проєктів.

Флоринську школу визнали однією з кращих і надали грант у розмірі 15 тис. грн для реалізації ідеї «Екосіті. Екологічне місто майбутнього – запорука щасливого дитинства». Керівником проєкту стала вчителька географії Ольга Макарчук, яка впродовж багатьох років є педагогом-наставником учнівського лісництва та керівником екологічної агітбригади «Екосіті».

Практична спрямованість підтриманого проєкту забезпечить активну дослідницьку і просвітницьку  роботу вихованців учнівського лісництва, слухачів МАН, учасників агітбригади та вчителів школи під час освітнього процесу.

– У Флоринській школі протягом багатьох років впроваджується еколого-просвітницька, науково-дослідницька та пошукова робота, – розповіла педагог-наставник учнівського лісництва «Зелений світ» Ольга Макарчук. – Приємно, що наша багаторічна робота та участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, екологічних змаганнях та Малій академії наук заслужено оцінена.

Лісівники завжди щиро радіють перемогам підопічних, адже це результат сумісної праці школярів, наставників, учителів та лісівників. Саме завдяки такій тісній взаємодії виховується любов до лісу, природи та підвищується екологічна свідомість підростаючого покоління.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені