Універсальний мінітрактор Павла Самсонюка

Про саморобні трактори пишу впродовж багатьох десятиліть і не перестаю захоплюватись надзвичайними здібностями їх творців. Були серед виробів дуже гарні і міцні, настільки ж маневрені і швидкісні… Але найуніверсальнішим, якщо так можна висловитись, з усіх відомих мені виглядає мінітрактор, самотужки виготовлений Павлом Самсонюком з села Іванів Калинівського району.

Умілець зростав у сім’ї головного енергетика місцевого каменедробильного підприємства і з дитинства звик до техніки. Закінчив Вінницький політехнічний інститут за спеціальністю «Автомобілі і автомобільне господарство», працював головним механіком на підприємствах рідного села. І нині трудиться за фахом. Свій тракторець затіяв зробити, коли почав будуватись. Тому подумав над тим, щоб і в городі міг садити картоплю, обробляти ділянки та збирати врожай, і на будівництві з ковшем працювати, навіть викопувати ямки під стовпці для огорожі, яких потрібно чимало. А якщо зима справжня, то щоб було чим і сніг відгорнути. Це при тому, що Павло Леонідович виходив переважно з наявного матеріалу, знайденого у брухті. То лише додавало цікавості в творчих пошуках.

Двигун узяв від мотоколяски. У ролі понижуючої трансмісії використав коробку зміни швидкостей від ГАЗ-51. Ведучий міст – від «Волги» ГАЗ-21, який конструктивно вкорочений та додатково в ньому зроблені ступичні редуктори. Рульова система – від «Москвича-2141». Особливістю цього тракторця є те, що в ньому встановлено гідравлічну систему, яка приводиться в дію електростартером, і його цілком вистачає.

Мені випало говорити із знаючими інженерами, які бачили тракторець Самсонюка в роботі, самі пробували на ньому працювати. Вони переконані, що за обсягом функцій цей виріб не поступається відомій у всьому світі спецтехніці «Bobcat». Змагатися з нею важко, хіба що в питаннях дизайну. Говорю про це 38-річному Павлу Леонідовичу, а він скромно усміхається:

– Закінчу будівництво, тоді на зовнішньому вигляді тракторця зосереджуся, а поки що головне, аби він і надалі надійно допомагав в усьому, ніколи не підводив.

Микола КАВУН

Калинівський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені