«Ковідні» ліжка в лікарнях області зайняті майже на 70%

А у самій Вінниці ситуація ще значно гірше. Так, станом на 5 жовтня у ВЦРКЛ «коронавірусні» місця були заповнені на 114,2%, а у першій міській клінічній лікарні – на 134,5%! Критично виглядала ситуація і у Вінницькій міській клінічній лікарні №3 – 100% та у Вінницькій центральній районній клінічній лікарні – 114,2%, Жмеринській центральній районній лікарні – 105%. Самих вінничан у випадку ковідного запалення легенів  тепер госпіталізують у лікарні сусідніх райцентрів. «Я була здивована, коли працівники швидкої допомоги запитали у мене: «Куди поїдете – до Шаргорода чи Гайсина? Бо у Вінниці вже немає місць!» – розповідає вінничанка, яка воліла залишитись вдома, а тепер доліковує пневмонію під наглядом сімейного лікаря.

Лікарні міста, які лікують хворих на коронавірус, наразі завантажені на 90%. Міністерством охорони здоров’я України визначені покази для госпіталізації хворих з підозрою/підтвердженим випадком COVID-19. Визначено, з якими показниками хворі повинні перебувати у медичних закладах, а хто – під наглядом сімейних лікарів. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Тож стаціонарному лікуванню підлягають хворі на COVID-19 та з підозрою і з діагностованою пневмонією, часто з проявами ядухи (утрудненого дихання), коли частота дихання за одну хвилину збільшується понад 30; коли сатурація (насичення крові киснем) при вимірюванні пульсоксиметром – менше 93 %; коли температура тіла вдома не збивається при прийомі жарознижуючих препаратів  протягом півтори – двох годин менше 38,0 градусів, а не виключно з подальшим її підвищенням; коли хворий відноситься до групи ризику з розвитку ускладнень, маючи супутню патологію, а саме: тяжкий перебіг гіпертонії та цукрового діабету, тяжкої хронічної дихальної та серцево-судинної патологіїї, ниркової недостатності, алергічної хвороби, онкологічних захворювань та інші. 

Через зростання кількості хворих на коронавірус у Вінниці в лікарнях міста збільшують кількість ліжок для лікування хворих.

 «Наразі готують 60 ліжок у відремонтованому відділенні ТМО «Фтизіатрія» з окремим входом, де після капремонту не було пацієнтів з туберкульозом. Зараз там завершується монтаж системи забезпечення киснем. Також додатково розгортають для дорослих до 20 ліжок у Вінницькій центральній районній клінічній лікарні», — повідомляють  у міській раді.

Також хворих із Вінниці приймають і у найближчих районах області – Тульчинському, Гайсинському, Калинівському, Шаргородському, Барському і Тростянецькому районах.

Україна опинилась на 13 місці з-поміж країн світу за кількістю нових хворих. Збільшується кількість інфікованих і на Вінниччині. За тиждень, що минув, жодної доби не фіксувалося менше 100 випадків. А 4 жовтня Вінниччина встановила абсолютний антирекорд: плюс 162 вивлених інфікувань SARS-CoV-2 за добу! Станом на 6 жовтня поточного року на Вінниччині в 19 опорних лікарнях перебуває 325 дорослих та 2 дітей з підтвердженим COVID–19, а також 497 дорослих та 27 дітей з підозрою на коронавірусну інфекцію. Відсоток зайнятих ліжок становить 65,5. 

Всього ж на ранок 6 жовтня в області зафіксовано 6931 випадок коронавірусної інфекції, за останню добу – 108. На даний час хворіє 2555 осіб, з них: 106 дітей та 195 медпрацівників. Від початку епідемії зафіксовано 124 летальних випадки.

      А у Вінниці до кінця жовтня може зaпрaцювaти влaснa міськa ПЛР-лaборaторія. Зараз у лікувaльно-діaгностичному центрі нa Київській проводяться роботи з реконструкції приміщення, де діятиме відділ діaгностики. Кошти нa облaштувaння лaборaторії виділили з бюджету громaди. При мaксимaльних потужностях лaборaнти зможуть перевірити 600 зрaзків зa добу.

У зв’язку з тим, що з п’ятого жовтня Вінницю  з жовтої карантинної зони переведено  у помаранчеву, у загальноосвітніх школах Вінниці змінено графік занять і форму навчання. Таке рішення прийнято на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як і раніше,  навчатимуться у звичному стаціонарному режимі учні 1-4 класів. А ось для учнів 5-11 класів запроваджується комбінована система навчання. Вже традиційно  старшокласників розподілили на дві групи. Вони по черзі ходитимуть на заняття. А вдома навчатимуться дистанційно.

До жовтої зони потрапили  міста Жмеринка, Козятин, Могилів-Подільський та Хмільник, Бершадський, Вінницький, Калинівський, Козятинський, Літинський, Немирівський, Теплицький, Тиврівський, Томашпільський, Тростянецький, Тульчинський та Чечельницький райони Вінницької області.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені