Вінницькому політеху 60

Поважний ювілей святкують здобутками

Відзначення ювілейної дати адміністрація навчального закладу  намагалася максимально перенести у формат «під відкритим небом». У програму святкування включили квест, інтелектуальний та футбольний турніри з серією пенальті, виставку фотокомпозицій від факультетів, веселий інтерактив, відзначення кращих викладачів вузу та зустріч випускників.

Але найкращий показник роботи вишу розробницько-дослідницька діяльність її викладацького складу та студентства, яка дає свої результативні плоди та додає авторитетності університету. В продовження теми зазначимо, що нещодавно кафедра комп’ютерних наук розробила «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини. Робота «вивела в світ» ще торік для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки, де команда кафедри в складі студентів Володимира Шепеля, Романа Гульчака і Андрія Капацина здобула четверте місце серед 19 студентських команд з усієї України. Хлопцям тоді не вистачило лише кількох балів до третього призового місця.

– Робот має спроєктований і надрукований на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфона, – розповідає керівник гуртка «Робототехніка та інтернет речей», кандидат технічних наук, доцент кафедри КН Сергій Барабан.

          – Сучасний світ динамічно змінюється. І ми приймаємо виклик та починаємо адаптувати наші розробки до вимог часу, застосовуючи креативний підхід у нових розробках задля незначного, проте все ж покращення суворих карантинних реалій, – зазначив завідувач кафедри комп’ютерних наук, професор Андрій Яровий. – Насправді нічого складного ми не вигадали, лише додали модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини і написали програму обробки виміряних значень, додавши до робота LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із рекомендацією подальших дій. Робот у реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини із чола, зап’ястя або ж шиї. Усім студентам хотілось протестувати робота, дехто підходив та вимірював температуру декілька перерв поспіль між заняттями. Можна сказати, що пристрій пройшов випробовування в стресових умовах…

Крім того, команда університетських винахідників представила на загал робота санінспектора.

– Наш механічний робот-дезінфектор оснащений камерою, тому розпізнає стіни та бачить перешкоди і може їх оминати, – розповів розробник Володимир Шепель. – Керувати ним можна через смартфон або ноутбук. Винахід працює через інтерфейс. Він формує веб-сторінку, на якій є веб-камера, кнопки керування, інфра-червоні датчики та кварцова лампа. Робот може працювати як від ручного керування, так і в автономному режимі.

Ще одним новим «надбанням» університету став першокурсник Євген Станіславенко, який отримав гран-прі на конкурсі культури та мистецтва-2020 у Лондоні. На міжнародних конкурсах з комп’ютерної графіки та веб-дизайну хлопець перемагав уже понад два десятки разів. Талановитий хлопчинанавчався в школі у м. Немирів, тож йому доводилося щотижня їздити на гурток до технічного університету. Чергового заняття він чекав з нетерпінням, оскільки захопився перспективним ІТ-напрямком – комп’ютерною графікою. Нині Євген Станіславенко готується до участі в республіканському конкурсі з веб-дизайну, який пройде у Дніпрі.

– Перемога у таких конкурсах можлива лише при копіткій ретельній  роботі, чого у наших студентів не позичати. Журі міжнародних конкурсів треба вразити не тільки унікальними можливостями комп’ютерної графіки, колористикою та композицією, а й оригінальним сюжетом, в який треба вкласти частку себе. Це відносно тривалий та повторюваний процес, – зазначив професорОлександр Романюк,завідувач кафедри програмного забезпечення ВНТУ, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук.

Хочеться відзначити і студенток вінницької політехніки: першокурсницьВікторію Бажан з м. Шаргород, яка  розробила фотоколаж, що посівперше місце на міжнародному конкурсі у Франції, та Анастасію Вікарчук, яка вибороласрібло на міжнародному конкурсі у Німеччині.

В університеті ж зазначають, що перемоги першокурсників – це не лише їхні особисті успіхи, вони безумовно сприяють міжнародному визнанню ВНТУ як провідного закладу вищої ланки освіти України.

Підпис під фото: Так виглядає портативний робот для безконтактного вимірювання температури тіла людини.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені