Сергій Здітовецький про саміт Україна-ЄС: Жодних зупинок на шляху до Євросоюзу – безвіз підтвердили, промисловий безвіз буде

Як повідомляє сайт ОДА, 8 жовтня заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький в рамках проведення семінару з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств поспілкувався з аграріями Вінниччини щодо результатів Саміту Україна-ЄС, що відбувся 6 жовтня в Брюсселі. Саміт Україна – ЄС – це регулярний політичний діалог на найвищому рівні між Україною та Європейським Союзом.

Щодо ключових результатів саміту Україна-ЄС, Сергій Здітовецький повідомив, що це перший масштабний від початку пандемії і однозначно успішний живий діалог. За його словами, Саміт Україна-ЄС вкотре підтвердив, що жодне зі звинувачень, які лунали на адресу української влади в контексті ймовірного погіршення стосунків з ЄС, немає реального змісту. Це було фейком від початку і до кінця.

«Євросоюз повністю підтвердив те, що не має жодних намірів забрати безвіз. Україна відповідає усім критеріям, які існують для безвізу. Відразу після подолання коронавірусу, безвіз відновиться у повному обсязі для громадян України», – запевнив посадовець.

Більше того, як зауважив заступник голови ОДА, Євросоюз пішов на зустріч у питанні надання Україні так званого промислового безвізу:

«Це буде важливе рішення, яке необхідне для збільшення експорту наших товарів з високою доданою вартістю на ринок країн Євросоюзу. Домовились про започаткування експертної місії для визначення готовності України до підписання цієї Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів».

За словами Сергій Здітовецького, під час саміту погоджено що Угода про відкритий авіаційний простір набере чинності вже найближчим часом. Текст цієї Угоди був погоджений ще 7 років тому, але її прийняття постійно відкладалося через внутрішні технічні проблеми у Євросоюзі, пов’язані з питанням про Гібралтар – заморську територію Британії, щодо якої існують суперечки з Іспанією. Угода запрацює, як очікується, на початку наступного року – запевнив заступник голови ОДА.

Євросоюз також підтвердив своє прагнення підтримувати реформи в Україні, в тому числі наданням фінансової допомоги:

«Звісно, як будь-який офіційний кредитор Євросоює виставляє певні умови для перерахування грошей. Зокрема, це питання про незалежність та інституційну спроможність Національного банку».

Україна після заміни очільника Нацбанку влітку цього року повністю забезпечує всі необхідні умови для цивілізованої роботи регулятора – наголосив посадовець. Національний банк є незалежним, діє фахово та прогнозовано, тож немає перепон для того, щоб отримати фінансову допомогу від ЄС і це буде визнано.

Сергій Здітовецький зазначив, що Євросоюз погодився на оновлення Угоди про асоціацію:

«Це було одним із головних завдань нашої зовнішньої політики. Угода з 2014 року стала меншою, ніж можливості нашої двосторонньої роботи з ЄС. Тож, початок такого діалогу є першим важливим кроком, який підтверджує довіру Євросоюзу до України».

За його словами, наразі вже більше 40 відсотків нашої торгівлі припадає на Євросоюз, і потенціал зростання в цьому секторі величезний. В 2021 році буде здійснений всебічний огляд досягнення цілей Угоди про асоціацію. Також, як зауважив посадовець, Євросоюз підтвердив роль України як стратегічної транзитної країни, що дуже важливо в контексті майбутнього нашої газотранспортної системи та енергетичної безпеки всього континенту.

Як наголосив заступник голови ОДА, важливим є те, що ЄС вкотре підтвердив невизнання анексії Криму, що є незаконною. Євросоюз і надалі буде зберігати та поновлювати санкції та інші методи тиску на Росію.

За словами посадовця, Євросоюз підтримав підхід України після зміни влади у 2019 році до переговорів у Нормандському форматі та у Тристоронній контактній групі.

«Євросоюз підтвердив свою зацікавленість в тому, щоб допомогти Україні подолати загрозу COVID-19. Для цього Євросоюз надасть Україні 190 мільйонів євро на боротьбу з епідемією та допоможе отримати вакцину, коли вона з’явиться, підтверджена та ефективна», – наголосив Сергій Здітовецький. Заступник голови ОДА запевнив, що жодних зупинок на шляху до Євросоюзу не буде, безвіз для українців підтвердили, промисловий безвіз буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені