Епідемія коронавірусу: на Вінниччині госпіталі на стадіонах не розгортатимуть

За тиждень, що минув від минулого виходу газети, коронавірус забрав життя ще  9 мешканців області, і тепер з початку епідемії зафіксовано 133 летальних випадки. Станом на ранок 13 жовтня небезпечну інфекцію підтверджено у 89 осіб, відтак загальна кількість виявлених хворих на Вінниччині 7727. Минула доба показала найнижчий приріст хворих, тоді як у попередні дні  по області не фіксували менше 100 нових випадківSARS-CoV-2. Нинілікування у стаціонарних умовах із підтвердженим COVID-19  проходять 368 дорослих та 4 дитини, а 553 дорослих та 22 дитини перебувають там  з підозрою на коронавірус.

Завантаження госпітальних ліжок у 20 опорних лікарнях області продовжує збільшуватися. Станом на 12 жовтня загальний відсоток зайнятих ліжок – 70,8%. Найважче ситуація складається у Вінниці: МКЛ№1 – 101,3%, ВЦРКЛ – 95,8%, Гайсинській  ЦРЛ – 91%, Шаргородській ЦРЛ – 73,5%.

Профільний комітет Верховної Ради України збирає інформацію з усіх міст про перелік стадіонів, спортивних та актових залів, де можна було б розгорнути медичні пункти для розміщення хворих на COVID-19. На щастя, у Вінниці  ближчим часом розгортати шпиталі на стадіонах не будуть. У міській раді вважають, що для якісного лікування варто використати усі наявні можливості медичних закладів міста і лише після того, як і цього буде недостатньо, залучати інші приміщення. «Я вважаю не доцільно госпіталізувати пацієнтів на стадіони і в актові зали доти, поки у нас є незадіяні  ліжка в місті, – прокоментував ситуацію директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – Використати під інфекційні стаціонари планується частину відділень, які не задіяні, адже планова госпіталізація припинена, оскільки ми у «помаранчевій» зоні».

У зв’язку зі збільшеною  потребою додаткові “ковідні” ліжка розгорнуть у тих закладах та відділеннях, де є технічна можливість централізованого забезпечення киснем. Зокрема, у Вінниці перепрофілюють пологовий будинок №1. Після  підготовки у цьому медзакладі буде створено 110 ліжок інфекційного стаціонару. Але тут залишиться акушерський стаціонар на третьому поверсі, де з часом надаватимуть медичну допомогу вагітним і породіллям, які мають ознаки вірусного захворювання.

Разом із розширенням кількості ліжок в міських закладах для лікування хворих на COVID-19 є потреба закупити додаткове обладнання і медикаменти для хворих. На позачерговій сесії міської ради щодо протидії 2-й хвилі епідемії коронавірусу у Вінниці ухвалили рішення виділити з бюджету міста 83 млн грн для озвучених потреб.

А в області вже цими днями  планується збільшення тестувань. Їх робитимуть на потужностях лабораторій Вінницького обласного клінічного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Завдяки цьому в області за добу робитимуть на 200 ПЛР-тестів більше. Задля цього з обласного бюджету додатково виділено 370 тис. грн на закупівлю тест-систем.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені