Мільйон дерев за добу планують висадити екоактивісти і таким чином потрапити до Книги рекордів України

17 жовтня стартує проєкт «1 000 000 дерев за 24 години», який має на меті привернути увагу до стану екосистеми України. Ідея озеленення є спробою об’єднати зусилля влади, бізнесу, громадських активістів, екологів і простих громадян з рекордної висадки дерев, адже це найпростіший спосіб боротьби з кліматичними змінами, які несуть в собі величезну загрозу для довкілля.

Як зазначають організатори проєкту, протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають приблизно 9 млн. га, тобто 15% від її загальної території. Вже зараз великі масиви, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води і це прискорює деградацію природного середовища. Українська акція – це лише частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.

Держлісгоспи України, в рамках акції, вже проводять підготовку площ, котрі потребують заліснення і за сприятливої погоди візьмуться за висаджування дерев.

Дана загальнодержавна активність мала відбутися ще 21 березня поточного року, проте через карантин її перенесли на осінь.

Координаторкою «Озеленення» у Вінницькій області стала депутатка Ганна Давиденко. За її словами, масштабна екологічна акція отримала величезну підтримку від державного підприємства «Вінниця Лісгосп», де не лише безкоштовно нададуть частину саджанців для акції й залучають до неї своїх лісників по районах, а й висловили готовність проводити майстер-класи для усіх бажаючих з правильного озеленення територій. Крім того, підприємство надає понад 2,5 га земель власності лісництва для висадки саджанців дуба в капсулах.

Посилаючись на офіційну спільноту «Озеленення» у соцмережах дізнаємося, що є декілька можливих форм участі в акції, а саме: волонтер, який займає активну позицію у безпосередньому висаджуванні дерев, співорганізатор, що опікується акцією у своєму регіоні або на посадкових територіях. Можна також виступити локальним партнером проєкту забезпечуючи організаційну та матеріально – технічну базу на місцях висадки зелених насаджень.

Ким би ви не виявили бажання бути під час реалізації цієї ініціативи, вітатиметься та цінуватиметься будь-яка допомога. То ж долучаймося та робімо наш край зеленішим та екологічнішим. 

         Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені