Додаткові місця у «Фтизіатрії» та передчасні канікули

Тиждень, що минув з виходу газети, зафіксував чергові антирекорди по кількості хворих як в Україні, так і на Вінниччині. 17 жовтня, приміром, в області було зафіксовано рекордних 163 інфікованих на коронавірус, а в Україні – 6410. Загалом станом на 20 жовтня з початку епідемії в області виявлено 8525 випадків коронавірусу SARS-CoV-2, зафіксовано148 летальних випадків (померло 15 людей за тиждень).

За інформацією департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, у двадцяти опорних лікарнях області, станом на ранок 20 жовтня, на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебуває 348 дорослих, з підозрою на коронавірус – 670 дорослих та 30 дітей. Загострення епідемічної ситуації дещо змістило графіки початку канікул у школах, і для школярів обласного центру вони розпочалися вже 15 жовтня. Коли вони закінчаться і в якому режимі навчатимуться учні – ще невідомо.

Нині в опорних лікарнях області зайнято 76,0% ліжок. Минулого тижня почали приймати інфікованих коронавірусом з міста Вінниці в обласному спеціалізованому територіальному медичному об’єднанні «Фтизіатрія». У цьому закладі за два тижні перепрофілювали 60 ліжок (48 кисневих точок) і приймають  на госпіталізацію жителів міста Вінниці, щоб не транспортувати нововиявлених хворих в опорні лікарні інших районів, де є вільні ковідні ліжка.

Нещодавно стало відомо, що для  підтвердження COVID-19 не обов’язково мати позитивний результат тесту. Про це повідомив  очільник МОЗ. За словами Максима Степанова, лікарі можуть поставити діагноз за клінічними ознаками. Виявляється, що в Україні вже близько двох місяців пацієнтам з коронавірусом ставлять відповідний діагноз без наявності позитивних ПЛР-тестів. Ковід підтверджують за клінічними ознаками, далі відбувається госпіталізація і саме лікування. «За світовою статистикою, до 30% ПЛР-тестів є негативними за підтвердженого діагнозу COVID-19. Це пов’язано з особливостями ПЛР-тестування і фізіологічними особливостями людини», – сказав Максим Степанов.

А головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що Україна отримає вакцини від коронавірусу після їх реєстрації виробниками і схвалення Всесвітньою організацією охорони здоров’я. 16 жовтня наша країна увійшла в рамки механізму COVAX, який об’єднує понад 180 країн. Передбачено, що держави отримають кілька траншів вакцини, щоб покрити мінімум 20% населення – з пріоритетних груп. Він додав, що в рамках COVAX країнам будуть намагатися давати продукт одного і того ж виробництва. Зараз у світі йде розробка близько 180 вакцин-кандидатів, 10 з них перебувають на третій стадії клінічних випробувань.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені