Досягнення якості та комфорту життя населення на рівні сусідніх європейських країн – середньостроковий пріоритет України

Про основні напрямки економічного розвитку, які озвучив Президент України  у своєму виступі 20 жовтня у Верховній Раді йшлося сьогодні під час наради з головами РДА, ОТГ, керівниками структурних підрозділів ОДА.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький, який головував на засіданні, довів до відома присутніх такі тези із промови Президента Володимира Зеленського:

  • Україна має вийти на рівень щорічного зростання економіки не менше 5%. Тільки такий рівень зростання дозволить знижувати рівень бідності.
  • Нагальною умовою економічного зростання є дерегуляція і розвиток підприємництва. Спроститься доступ малого та середнього бізнесу до державних закупівель, банківського фінансування, інфраструктури.
  • Приватизація спрямовуватиметься не на досягнення короткострокових фіскальних цілей, а на залучення інвестицій, поліпшення корпоративного управління, створення нових робочих місць, перепрофілювання неефективних підприємств.
  • Щодо об’єктів, які залишатимуться у державній власності, має бути забезпечено ефективне виконання державою функцій власника, що передбачають принципи корпоративного управління Організації економічного співробітництва і розвитку.
  • Боротьба з корупцією здійснюватиметься не тільки у спосіб забезпечення невідворотності покарання, а й обмеженням можливостей та усуненням стимулів для вчинення корупційних правопорушень.
  • Держава сприятиме розвитку внутрішнього ринку як основи для стійкого зростання, а саме на таких напрямках:

–     зменшення імпортозалежності національної економіки;

–     сприяння розвитку малого і середнього бізнесу;

–     поліпшення умов реалізації людського потенціалу;

–     зміцненння інституційної основи національної економіки; її декриміналізація та детінізація.

  • Держава сприятиме розвитку експорту через:

–     поліпшення структури експорту;

–     освоєння нових зовнішніх ринків і розширення колазовнішньоторговельних партнерів України;

–     сприяння виходу на зовнішні ринки нових учасниківзовнішньоекономічної діяльності.

«Щодо аграрного сектору економіки, то Президент України бачить перспективу у забезпеченні комплексної підготовки аграрного сектору до впровадження ринку сільськогосподарських земель»,- зазначив  Сергій Здітовецький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені