Здоров’я людини – предмет солідарної відповідальності громадянина, громади, держави і бізнесу. Що має змінитись у галузі?

Під час онлайн наради в облдержадміністрації  обговорили важливе для кожного українця питання медичного забезпечення та руху до позитивних змін у галузі медицини, які підняв сьогодні, 20 жовтня, Президент України, виступаючи у Верховній Раді з Посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України.

Директор Департаменту охорони здоров’я  та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна, інформуючи з питань регламенту, принагідно довела до  учасників наради позицію Глави держави щодо реформування Національної системи охорони здоров’я, яка наразі не задовольняє повною мірою потреби населення в медичних послугах і медичних засобах.

Так, Президент  акцентував увагу на тому, що внаслідок неефективного управління галуззю протягом десятиліть посилюються ризики для якості медичних послуг через зниження доступності послуг лікарів вторинної ланки та будь-яких очних медичних консультацій у сільській місцевості, ускладнюється робота швидкої та екстреної медичної допомоги.

Відтак значна частина українців помирає в працездатному віці, нерідко від причин, що є похідними від низької ефективності системи охорони здоров’я:

–        недостатньої профілактики та неякісної діагностики,

–        низького рівня імунізації,

–        обмеженої грамотності населення з питань збереження здоров’я,

–        нездорового способу.

Що має змінитись? Позиція Президента Володимира Зеленського  чітко окреслена:

  • Здоров’я людини – предмет солідарної відповідальності громадянина, громади, держави і бізнесу.
  • В умовах децентралізації місцеві громади відіграватимуть провідну роль у впровадженні нових моделей медико-санітарної допомоги, які задовольнятимуть потреби місцевого населення.
  • Передумовою підвищення доступності медичної допомоги стане чіткий перелік гарантованих медичних послуг та обґрунтовані стандарти їх надання.
  • Буде запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування з внесенням відповідних змін до податкового та бюджетного законодавства.
  • Трансформація сфери охорони здоров’я забезпечить повне охоплення населення медичними послугами не тільки первинної, а й вторинної і третинної ланки.
  • Серед пріоритетів у профілактиці захворюваності – жорсткий державний контроль за виконанням Національного календаря щеплень (зокрема, щодо забезпечення наявності необхідних ефективних і безпечних препаратів).
  • Потребує подальшого розвитку електронна інфраструктура системи охорони здоров’я для зменшення адміністративного навантаження на лікарів, забезпечення пацієнтам кращого доступу до електронних сервісів, депаперизації в медичній сфері та створення простору для інновацій.
  • Пандемія COVID-19 унаочнила глибокі проблеми у сфері охорони здоров’я та біобезпеки, нагальну необхідність системного реформування, Нагально необхідно пришвидшити створення ефективної системи санітарного та епідемічного добробуту людей, захисту від інфекційних і соціальних хвороб, протидії застосуванню біологічної зброї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені