Золотиста одногривнева монета

Її Нацбанк з обігу не вилучав, а відтак на території країни вона залишається законним засобом платежу.

Із таким роз’ясненням виступив національний фінансовий регулятор, реагуючи на численні звернення громадян. Мовляв, після того, як з «обігу було вилучено одногривневі золотисті монети», люди не змогли розрахуватись ними за товари чи послуги. Але подібна інформація не відповідає дійсності.

Усі згадані монети були й залишаються законними засобами платежу. Відтак, їх зобов’язані приймати для розрахунків скрізь та всюди  на території держави.

Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків. Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок. Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ). Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.

У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти ретельно перевірятимуть та відповідно реагуватимуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені