Лікарні переповнені, кількість хворих зростає

Протягом тижня в області зберігався високий рівень захворюваності на COVID-19. Станом на 27 жовтня на Вінниччині виявлено 9508підтвердженихвипадків коронавірусу. Лише остання доба поповнила цю цифру на 105 осіб. А в попередні дні фіксували й значно вищі прирости (від 138 до 163 нових випадків). На жаль, ускладнення коронавірусної хвороби спричинило смерть ще 20 мешканців області. Відтак, з початку епідемії всього в області зареєстровано 168 летальних випадків.

Не меншає і кількість госпіталізованих. Деякі опорні лікарні заповнені вщент. Приміром, Жмеринська ЦРЛ заповнена на 123,8%, Гайсинська ЦРЛ – на 105, на 100% зайняті і всі 60 новостворених «ковідних» ліжок в ТМО «Фтизіатрія». За інформацією департаменту охорони здоров’я та курортів ОДА, нині на Вінниччині в 20 опорних лікарнях перебуває 408 дорослих та7 дітей з підтвердженим COVID-19. Також в опорних лікарнях Вінниччини 720 дорослих та 38 дітей з підозрою на коронавірусну інфекцію. Відсоток зайнятих ліжок становить 68,4.

Навіть мешканці обласного центру не завжди можуть бути упевнені, що в разі COVID-19 їх госпіталізують саме до вінницького опорного закладу. Іноді вибір й не дуже великий – Могилів-Подільський, Тростянець: екіпажі швидкої везуть туди, де є вільні місця. Приміром, щодня лише Вінницька міська клінічна лікарня №1 приймає до пів сотні пацієнтів та стільки само виписує.

«Потреба в госпіталізації для мешканців Вінниці збільшується. На сьогодні весь ліжковий фонд лікарні перепрофільований в інфекційні ліжка для лікування COVID-19. Загальна кількість ліжок – 285, і усі вони пристосовані до лікування ковідних пацієнтів. Наша лікарня працює в напруженому режимі. За добу у нас виписується і поступає 40-50 чоловік, така сама кількість доставляється бригадами швидкої медичної допомоги. Весь персонал працює на межі своїх людських можливостей. Та ми будемо робити все для того, аби зберегти ваше здоров’я. А вас в свою чергу закликаємо берегти себе і своїх близьких», – розповів директор КНП МКЛ №1 Костянтин Ліваковський.

В екстремальних умовах працює і чимало амбулаторій сімейної медицини. Все більше сімейних лікарів відправляються на лікарняний, а ті, що залишились, працюють із перевантаженням. «З чотирьох «сімейників» на роботі залишився лише один лікар, працює він по 12 годин на день. Якщо і він захворіє, то наш філіал закриється», – розповіли нам на рецепшині в одному з вінницьких центрів ПМСД. Воно й не дивно: нині хворіє – 283 медичних працівники, за останню добу заразилося п’ятеро.

Перевірити, чи заразилися ви на SARS-CoV-2, тепер можна ще в одній з лабораторій Вінниці. З минулого тижня у лікувально-діагностичному центрі, що по вулиці Київській, запрацювала муніципальна лабораторія для ПЛР-тестування. На облаштування ПЛР-лабораторії виділили понад 4 мільйони гривень. За ці гроші провелиреконструкцію приміщення та придбали необхідне обладнання, в тому числі й ампліфікатор. Певний час лабораторія працювала у тестовому режимі, але вже з п’ятниці, 23 жовтня, запрацювала на повну потужність. Зараз потужності лабораторії спрямовані на виявлення коронавірусу, але надалі тут зможуть також робити аналізи на виявлення збудників інших  інфекцій.

Тим часом головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив, хто входить до пріоритетних груп, які перші отримають вакцину, після її реєстрації та схвалення  ВООЗ.  Пріоритетні групи – це: працівники з високим ризиком інфікування в установах охорони здоров’я, працівники, які забезпечують реакцію на надзвичайні ситуації (як приклад – Держслужба з надзвичайних ситуацій), люди з серйозними супутніми захворюваннями, люди старшого віку (які проживають у закритих колективах), працівники з критичним рівнем ризику (вчителі та працівники шкіл), люди з супутніми захворюваннями середнього рівня тяжкості, після цього йдуть люди старшого і похилого віку, люди, які живуть у притулках для бездомних або інших інституціях.

За попередню добу, 26 жовтня, в Україні виявили 6677 випадків COVID-19, свідчать 27 жовтня дані на сайті Ради національної безпеки та оборони. За ту добу померли 126 людей, одужали 2799. Найбільше людей хворіє в Харківській області (26868), Києві (22256) і на Одещині (19030).

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені