Два офіси шахраїв

На Вінниччині викрито діяльність нелегальних call-центрів, через які щодня у банківських клієнтів викрадали до 20 тисяч доларів США. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Вінницької області.

За процесуального керівництва Вінницької місцевої прокуратури задокументовано діяльність двох нелегальних call-центрів, які під виглядом працівників банківських установ шахрайським шляхом привласнювали кошти на території України та за її межами.

Також управління СБУ у Вінницькій області повідомило, що оператори-шахраї телефонували клієнтам, представляючись працівниками банківських установ, і пропонували скористатися різними послугами страхування, зокрема депозитів. Під час бесіди вони «уточнювали» реквізити банківських карток, паролі. Отримавши доступ до рахунків громадян, зловмисники знімали з них кошти. Серед «клієнтів» call-центрів були вкладники українських державних та комерційних банків, а також деяких установ з пострадянського простору. За попередніми оцінками, нелегальний бізнес проіснував близько 5 місяців, його обслуговуванням займалося понад сорок чоловік персоналу.

За версією слідства, організаторами цієї шахрайської групи є жителі Вінниччини та інших областей. Для своєї злочинної діяльності вони орендували два приміщення у Вінниці. За попередніми даними, щоденний прибуток від незаконної діяльності становив близько 20 тис. доларів.

У ході досудового розслідування під час проведення санкціонованих обшуків виявлено та вилучено велику кількість комп’ютерної техніки, комплекс апаратного забезпечення колективного мережевого доступу до Інтернету, мобільні телефони, sim-карти операторів стільникового зв’язку, зокрема закордонних, інструкції співробітників call-центру, також інше технічне обладнання та документи, що підтверджують можливу злочинну діяльність.

Як повідомили у прокуратурі, вирішується питання щодо накладення арешту на вищевказане майно та встановлюється коло осіб, задіяних у злочинній схемі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені