Яких переможців назвав екзит-пол?

Офіційні результати місцевих виборів повинні бути оприлюднені до 6 листопада включно. Наразі ж інформацію про очікуваних переможців та переможених можна дізнатись хіба що з протоколів про результати на окремих дільницях, з неофіційних повідомлень учасників виборчого процесу, а ще з екзит-полів, тобто опитувань виборців на виході з дільниць після голосування. До речі, не варто плутати екзит-пол з опитуванням «5 питань від Президента».

У Вінниці опитування у форматі екзит-полу на замовлення Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» проводила ГО «СоцІнфо». Після завершення голосування результати екзит-полу озвучив представник «СоцІнфо» соціолог Віктор Бєлінський.

Отже, за його даними, чинний міський голова Вінниці Сергій Моргунов (кандидат на цю посаду від партії «Українська стратегія Гройсмана») перемагає в першому турі, набравши 68,9% голосів виборців. Колишній нардеп, а нині викладач Сергій Кудлаєнко (кандидат від партії «Європейська солідарність») посідає друге місце, здобувши 13,2% голосів. Третій – голова ОДА Сергій Борзов (кандидат від партії «Слуга народу»), який отримує 7,4%. Колишня заступниця голови облради лікарка Наталія Солейко (від партії «Батьківщина») здобуває 3,9%. Боксер і телеведучий В’ячеслав Узелков (від партії «Опозиційна платформа – За життя» – 3,2%. Решта кандидатів набрали менше 2% голосів.

Нагадаємо, Виборчий кодекс передбачає, що другий тур виборів міського голови проводиться лише в містах із понад 75 тисячами виборців, де жоден кандидат не набере в 1-му турі понад 50% голосів.

До Вінницької міськради, згідно з екзит-полом КВУ та «СоцІнформу», потрапляють партії «Українська стратегія Гройсмана» (набирає 54% голосів), «Європейська солідарність» (13,1%), «Слуга народу» (8,5%), «Опозиційна платформа – За життя» (5,3%), «Батьківщина» (5%). Решта партій не долають 3-відсотковий бар’єр.

Також до Вінницької обласної ради екзит-пол «пророкує» проходження 5-и партій – «Української стратегії Гройсмана» (53,9%), «Європейської солідарності» (16,2%), «Слуги народу» (9,2%), «Батьківщини» (6,4%), «Опозиційної платформи – За життя» (5,9%).

У рамках цього екзит-полу було опитано 13,6% виборців Вінниці. Похибка опитування становить 2,4%. Що ж стосується активності виборців, то станом на 20.00 дня голосування явка у Вінниці склала близько 31,34%. Згодом ЦВК повідомила, що явка виборців у Вінницькій області становить 39,39%, а середня по Україні – 36,88%

Варто зазначити, що екзит-пол не є остаточним вердиктом. Бо, наприклад, у Києві опитування на виході з дільниць проводила соціологічна група «Рейтинг», за даними якої чинний міський голова Віталій Кличко набрав 47,8% голосів і мав би готуватись до другого туру. Проте обробка 99,5% протоколів з дільниць показує, що Кличко набирає 50,6%.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені