У Вінниці загинула зебра

У вівторок вранці зебра на ім’я Тіра смертельно травмувалася, вдарившись із розгону об огорожу вольєру. Цю сумну звістку повідомили на фейсбук-сторінці Подільського зоопарку.

Працівники зоопарку припускають, що тварина так швидко побігла в бік огорожі через переляк. Від сильного різкого удару вона отримала травми, несумісні з життям.  Розтин, який провели експерти державної ветеринарної служби, показав, що зебра загинула від перелому кісток черепу.

11-річна Тіра належала до підвиду зебр Гранта. До Подільського зоопарку її привезли торік наприкінці травня з Києва. А цього року для неї планували придбати самця.

Також у Подільському зоопарку розповідають, що зебра одразу стала улюбленицею колективу. Її оберігали, допомагали швидше адаптуватись до нових умов. Оскільки зебри дуже полохливі, то за неї особливо хвилювалися, коли небом проносились літаки та гелікоптери. Хоча причиною стресу для такої тварини може стати будь-який раптовий звук чи рух, навіть політ птаха над вольєром…

До речі, 10 років тому в Київському зоопарку так само загинув самець зебри Гранта. Тоді очевидці розповідали, що він так зрадів переведенню з зимового стійла до літнього вольєру і можливості спілкуватися з самицями, що зламав собі шию об огорожу, не «вписавшись» у поворот.

Звісно, нещасний випадок може статися з будь-якою твариною, як і з людиною. Але в деяких зоопарках та національних парках для зменшення подібних ризиків копитних тварин відділяють від жорсткої огорожі сіткою, ровом або насадженням кущів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені