Добровольці ще не перевелися…

У Бару пройшов позаплановий день донора

До такого вимушеного заходу спонукала нестандартна ситуація, що виникла у Вінницькому обласному центрі служби крові. Незважаючи на широку просвітницьку роботу його фахівців серед населення про те, що добровільне донорство крові в усі часи було й залишалося однією з найгуманніших, наймилосердніших місій людства, покликаних рятувати життя іншим, вселяти надію на одужання часто в критичних ситуаціях, в останній період в області, як, власне, й по всій державі, значно скоротилася чисельність бажаючих стати донорами.  Через що на даний час запаси крові та її компонентів наблизилися до критичного рівня. Пов’язано це насамперед із пандемією коронавірусу.

На цьому наголошує завідувачка відділу заготівлі та обробки крові і її компонентів Вінницького обласного центру служби крові Тамара Павленко: «Переливання компонентів крові є невід’ємною складовою гострих станів, що супроводжуються масивною крововтратою (хірургічні втручання, акушерсько-гінекологічні кровотечі, важкі нещасні випадки та ін.) Для забезпечення потреб лікувальних закладів міста та області компонентами донорської крові наш центр повинен щодня приймати до 70 донорів.

Однак мусимо, на жаль, констатувати, що останнім часом через загрозливий спалах коронавірусу кількість донорів зменшилась мало не вдвоє. Отож і виходить, що запаси крові вичерпуються значно швидше, аніж поповнюються, і може виникнути ситуація, коли доведеться вирішувати, кому в першу чергу видати «червоне золото», яким називають донорську кров.

Тому ми безмежно вдячні керівникам районних медичних закладів у Літині, Шаргороді, Крижополі, Бершаді, де останнім часом були проведені позапланові дні донора. А в даному випадку ми дякуємо за розуміння та підтримку головному лікарю Барської райлікарні Олександру Костенку й лікарю-трансфузіологу Івану Губенку, котрі практично миттєво відреагували на наше прохання та організували  збір крові в добровільних донорів.

Судячи з активності молодих людей, котрі сьогодні вирішили поділитися власною кров’ю задля спасіння інших, надіємось, що матимемо близько тридцяти нових донорів.

А поки завідувачка відділу давала інтерв’ю для місцевих ЗМІ, в спеціальній палаті медична сестра Тетяна Зіньковська вже «підключала» до системи чергового донора – власною кров’ю виявив бажання поділитися барчанин Сергій Блащук. Загалом же, за словами головного лікаря КНП «Барська центральна районна лікарня» Олександра Костенка, минулої середи з благородною місією завітали до лікувального закладу 35 барчан. Серед них, традиційно, найактивнішими були військовослужбовці обох військових частин та співробітники Барського відділення Національної поліції.

Віктор ЗЕЛЕНЮК,

власкор «Вінниччини»

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені