Кількасот «ковідних» ліжок відкриють у Центрі боротьби зі СНІДом

На Вінниччині лише за минулу добу коронавірус вперше виявлено у 307осіб – більшої цифри з початку епідемії ще не спостерігалося. Відтак загальна кількість лабораторно підтверджених випадківCOVID-19 в області – 11098. На жаль, зафіксували за минулу добу і чималу цифру втрат – 5 смертей від ускладнень коронавірусу. А загалом кількість жертв склала 193 випадки.

Продовжують наповнюватись стаціонари.Станом на ранок 3 листопада на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебувало 461 дорослий та 5 дітей, з підозрою на коронавірус – 772 дорослих та 16 дітей. У понеділок голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов повідомив, що незабаром хворих на COVID-19 лікуватимуть в обласному клінічному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. «Вінницька область – єдина в Україні, де досі не було обласної інфекційної лікарні для дорослих, а лише дитяча.Розширюємо обласний центр боротьби зі СНІДом на Медмістечку. Він і так є інфекційною лікарнею, тому вирішили створити більше «ковідних» ліжок саме на його базі.На першому етапі їх має бути 80. Згодом – 240, далі – 320», – прокоментував він.

Нагадаємо, що в 21 опорній лікарні області нині розміщено 1857 ліжок для інфікованих SARS-CoV-2. Станом на 2 листопада вже 71,2% з них були зайняті.

Тим часом статистика свідчить, що мешканці саме обласного центру хворіють найбільше, але й найкраще одужують та найменше помирають від ускладнень.З початку епідемії у місті побороли недугу 3645 людей, що складає 70,1%. Цей показник перевищує загальноукраїнський, який складає 40,8%, і по Вінницькій області – 59,8%. Показник одужання у місті становить 984,7 людей на сто тисяч населення, по області – 410,9, а по Україні – 386,6. Рівень летальності по Україні і Вінницькій області складає 1,8%, по Вінниці – 1,5%.

До речі, днями розпочав роботу Всеукраїнський контакт-центр МОЗ з протидії поширенню COVID-19. Зателефонувавши за номером 0-800-60-20-19, можна отримати офіційну та вичерпну інформацію з усіх питань щодо коронавірусу. В антирейтингу загальної кількості заражень COVID-19 Україна – восьма в Європі.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені