«Не дамо закрити госпіталь!..»

У Вінниці під стінами обласного госпіталю ветеранів війни відбулась акція протесту, яку провели волонтери та учасники АТО. Присутні висловили категоричну незгоду із нібито бажанням влади перепрофілювати лікувальну установу під КОВІДну лікарню.

Обурення учасників акції протесту цілком зрозуміле. Адже на Вінниччині це поки що єдиний медичний заклад, де мають змогу проходити якісне лікування та реабілітацію ветерани україно-російської війни. Тод коли містом поповзли чутки, що влада, мовляв, хоче, перепрофілювати госпіталь під лікарню, де лежатимуть хворі на коронавірус, то обуренню ветеранів не було меж. Ще б пак, адже коронавірусна лікарня – це щось на зразок режимного об’єкта, де медперсонал має дотримуватись виняткових заходів безпеки, а стороннім особам взагалі вхід заборонено. Тобто, або КОВІДна лікарня, або ніякого госпіталю.

Тож не дивно, що учасники акції протесту за словами до кишень не лізли, а прямо в обличчя висловлювали наболіле очільниці обласного департаменту охорони здоров’я Ользі Задорожній, котрій довелось представляти обласну владу, і до якої у присутніх накопичилось найбільше претензій. Втім, скарги скаргами, а об’єктивна реальність така, що ситуація із захворюваністю на коронавірус на Вінниччині невпинно загострюється. Відтак, за словами Ольги Задорожної, в області дедалі більше лікувальних установ перепрофілюють під прийом хворих із КОВІДом. І коли стане аж геть сутужно із ліжко-місцями, дійде черга і до обласного госпіталю ветеранів. Не розміщувати ж хворих на стадіонах та у торговельно-розважальних центрах. До речі, піку захворюваності чекати не так-то й довго – його прогнозують на лютий-березень наступного року. Зрозуміло, що за таких умов, хочеться це комусь чи ні, але госпіталь має готуватись до прийому хворих саме такого профілю – там планують розгорнути 80 ліжок.

Щоправда, на сьогодні про включення госпіталю ветеранів війни як опорного закладу з надання допомоги хворим на коронавірус не йдеться. Так висловився голова облдержадміністрації Сергій Борзов, і про це можна прочитати на офіційному сайті відомства. Такий варіант «розглядатимуть в останню чергу і лише тоді, коли будуть використані потужності всіх лікарень області. Тобто лише у випадку критичної ситуації, за якої доведеться розгортати мобільні госпіталі на інших майданчиках». Наразі у 22 опорних лікарнях Вінницької області розгорнуто 1937 ліжок для лікування пацієнтів з коронавірусом. Ще 1088 ліжок є в резерві.

– За два тижні ми відкриємо додатково 60 ліжок у «Фтизіатрії», до тих 60, які вже працюють. Крім того, ще 60 ліжок буде в Центрі профілактики і боротьби зі СНІДом.Працюємо над оснащенням і розширенням ліжко-місць у районних лікарнях, які зараз не працюють на прийом пацієнтів з коронавірусом. Навіть 20-30 додаткових ліжок у кожній опорній лікарні у районах створять додаткові місця по області.Провели нараду з усіма головами районів і міст. У нас спільне завдання– в наявних ліжках забезпеченість киснем не менше 80 відсотків і продовження поступового розгортання ліжок в існуючій мережі. Кошти на кисень є, – зазначив Сергій Борзов.

За словами посадовця, область у жовтні отримала понад 13 млн гривень державної субвенції. Ці кошти розподілені серед усіх опорних лікарень, які надають допомогу пацієнтам з коронавірусом. Додатково область сформувала потребу на рівні Кабінету Міністрів України щодо дооснащення лікарень киснем і кисневими концентраторами на суму 48 млн гривень.

– Як нам прояснили: нас не закриватимуть і не перепрофільовуватимуть, а готуватимуть до прийому хворих на коронавірус, – прокоментував ситуацію директор госпіталю Валерій Бабійчук. – Хоча, думаю, що цього не станеться, адже наша установа перебуває в четвертій зоні. Тобто, до нас ще має дійти черга. Ну, а дійде, то що ж, головне, бути готовим. Ми перебуваємо у комунальній власності і виконуватимемо розпорядження місцевої влади. Скажуть, приймати хворих з коронавірусом – будемо приймати. Хоча ми провели опитування в себе: як персонал ставиться до такої перспективи? То люди, в принципі, не проти, аби лишень було відповідне матеріальне забезпечення. Он у Вінниці міська рада доплачує лікарям та медсестрам, які працюють із коронавірусними хворими, відповідно, по 10 тисяч та 5-8 тисяч гривень щомісячно. Плюс відповідна страховка – всі, хто так чи інакше перебуває в зоні ризику, мають бути застраховані. А не так, як зараз, виплачують тільки тоді, коли хто захворів чи, борони Боже, помер. І то страховий випадок ще потрібно довести – на роботі він захворів на КОВІД чи ні? Пробачте, але ж це ідіотизм. Нову машину коли страхують: до аварії чи після? То чому тут має бути якось інакше? Це я до того, що колектив не відмовляється працювати і відповідним чином ризикувати власним життям і здоров’ям. Але люди хочуть знати, за що вони будуть це робити.

Олег КРИВОНІС

На фото: Валерій Бабійчук

Мітинг протесту біля стін госпіталю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені