У Жмеринці побудували «розумний» перехід…

Ця подія одразу ж стала, без перебільшення, знаковою для жителів міста, особливо тих, хто мешкає в мікрорайоні «Постройки». Багато років поспіль люди терпляче мирилися з незручностями переходу через залізничні колії, до якого вели аварійні розбиті сходи. До того ж він залишався недоступним для всіх категорій населення.

І ось за справу взялися залізничники спільно з міською владою.  Місяць тому було презентовано проєкт будівництва сучасного та безпечного переходу.

За цей час спеціалісти місцевих підприємств власними зусиллями виконали великий об’єм роботи із встановлення звукової і світлової сигналізації, нових енергозберігаючих ламп і тактильної плитки для людей із вадами зору. Сам перехід побудований таким чином, щоб люди, які переходять колії навіть у навушниках, слухаючи музику, змогли пройти «змійкою» і побачити небезпеку від наближення потяга, а паркан вздовж всього периметру переходу та яскраві інформаційні знаки закликають зупинитися перед небезпекою.

Будівельники облаштували пологий заїзд на перехід для велосипедів та візочків, а поруч розмістили парковку для автомобілів та клумбу із зеленими насадженнями.

За словами начальника Жмеринської дирекції залізничних перевезень Володимира Буравського, таких «розумних» переходів в Україні чотири, а у Жмеринці – п’ятий. Він впевнений, що правильна експлуатація об’єкта сприятиме зниженню статистики смертності під колесами поїзда  майже в два рази. До того ж перехід став доступним для батьків з дитячими візочками та людей-інвалідів.

Днями відбувся офіційний «пуск» залізничного переходу, на який прибули представники регіональної філії Південно-Західної залізниці АТ «Укрзалізниця». Виконавчий директор регіональної філії Артем Миронович зустрівся з представниками трудових колективів, які брали участь у будівництві та спільно із Жмеринським міським головою Анатолієм Кушніром оглянули нову споруду на залізниці.

У свою чергу Анатолій Кушнір обговорив із залізничниками проблемні питання, які пов’язані із економічною кризою в умовах карантину, а також подякував від усієї громади залізничникам за якісно виконану роботу. При цьому було досягнуто домовленостей, що співпраця з облаштування доступних переходів у місті продовжуватиметься, і на черзі – перехід через залізничний тунель.

Як повідомило Інтернет-видання Жмеринка-сіті, на об’єкті працювали залізничники шести виробничих підрозділів – Жмеринської дирекції залізничних перевезень (ДН-3), Жмеринської дистанції колії (ПЧ-9), Жмеринської дистанції сигналізації та зв’язку (ШЧ-4), Жмеринської дистанції захисних лісонасаджень (ПЧЛ-3), Жмеринської дистанції електропостачання (ЕЧ-3), Жмеринського експлуатаційного вагонного депо станції Жмеринка (ВЧДЕ-4).

Віктор ЗЕЛЕНЮК

м. Жмеринка

Фото Жмеринка-сіті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені