Для лікування пацієнтів із COVID-19 перепрофілюють ще п’ять районних лікарень

Лише за останню добу на території Вінниччини коронавірус вперше виявлено у 156 осіб з COVID-19. Трійка лідерів виглядає так: м. Вінниця – 63, Козятинський район –  9, Тиврівський – 15. Відтак з початку епідемії маємо 14104 випадки, 242 – летальних. 13 людей пішло з життя внаслідок ускладненьCOVID-19 за сім останніх днів. Одужали 8145 осіб (в т.ч. 474 дитини та 917 медичних працівників). За добу було 134 виклики швидкої, госпіталізовано 76 осіб, в т. ч. 4 дітей з підозрою або підтвердженою коронавірусною хворобою.

Більше  тисячі  наших земляків продовжують лікування у стаціонарах: в 23 опорних лікарнях області, станом на ранок 17 листопада, на стаціонарі із підтвердженим COVID-19 перебуває 429 дорослих та 4 дітей, з підозрою на коронавірус – 682 дорослих та 12 дітей. На апараті ШВЛ – 1 пацієнт, СРАР- 48, О2 – 436.

«На сьогодні в області 521 людина на кисні, – акцентував увагу голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов. – Це не десь далеко – це вінничани. З них 44 постійно потребують кисню. Сподіваюсь, що зможемо контролювати ситуацію. Ліжок у лікарнях вистачає. Пік захворюваності в області чекають у лютому. Принаймні такими є розрахунки Національної служби здоров’я України».

У Вінницькій області ліжковий фонд складає 9075 ліжкомісць. З переліку під COVID-19 виключають спеціалізовані ліжка для онкохворих, дитячі, пологові та психіатричні. Зважаючи на рівень захворюваності вінничан і оцінюючи динаміку, область має розгорнути 3507 ковід-ліжок. Причому 80% з них мають бути підключені до кисню. На сьогодні 1072 ліжкомісця забезпечені киснем централізовано (107 – концентратором). Відтак  53% ліжок у вінницьких ковідних лікарнях забезпечені киснем. За цим показником Вінницька область в першій десятці по Україні.

Губернатор також повідомив, що у жовтні держава виділила на область13,7 мільйона  саме на кисень. Вже освоєно більше половини коштів. Гроші йдуть на закупівлю кисневих рамп, балонів та проведення кисневої мережі. Це  дозволить забезпечити киснем ще 764 ліжка. Додатково очікують  38 мільйонів – минулого тижня це вже затверджено на засіданні уряду –  ці кошти теж підуть на подальше розгортання ліжок та забезпечення киснем.

Незабаром для лікування пацієнтів із COVID-19 перепрофілюють ще п’ять районних лікарень – Тиврівську, Іллінецьку, Погребищенську, Теплицьку та Томашпільську. Тим часом минулого тижня у Вінниці було зафіксовано антирекорд з кількості хворих за добу: 14 листопада таких виявили 134. Однак показник летальності у Вінниці становить 1,4 %. Це один з найнижчих показників в Україні. Нагадаємо, що з 16 листопада  у Вінниці у поліклініці Вінницької міської клінічної лікарні №1 знову прийматимуть пацієнтів. Вінничани, яким потрібна консультація лікаря, вже можуть записуватися на прийом. Раніше заклад закрили на карантин у зв’язку із хворобою медпрацівників.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені