Підприємці вийшли на протести

Тиждень тому Кабмін вирішив запровадити на всій території України карантинні обмеження «помаранчевого» рівня. Також було ухвалено введення з 14 листопада так званого карантину вихідного дня – на три тижні з можливим продовженням.

Карантин вихідного дня передбачає додаткові обмеження, що діють з опівночі суботи до опівночі понеділка. Серед них закриття барів, ресторанів, кав’ярень та інших закладів харчування з дозволом торгувати лише на виніс; закриття торговельно-розважальних центрів та інших закладів розважальної діяльності; закриття закладів торговельного і побутового обслуговування, крім продуктових магазинів, заправок, аптек та ветаптек; закриття закладів культури, спортзалів і басейнів.

Таке рішення викликало невдоволення частини підприємців, які заявили про нищення їхнього бізнесу і вийшли на акції протесту в багатьох регіонах держави. Протести відбулись і на Вінниччині. Так, минулого тижня представники ресторанного бізнесу провели пікет біля Вінницької міськради.

Також уранці 16 листопада підприємці з речових ринків перекрили трасу в Стрижавці неподалік Вінниці. Спосіб перекриття обрали традиційний і «майже законний» – безперервно переходили дорогу нерегульованим пішохідним переходом, не пропускаючи транспорт. «Нас нищать карантином і касовими апаратами», «Вимагаємо права на працю!», «Карантин вихідного ДНА», «За що годувати сім’ї?» – такі, зокрема, гасла написали учасники акції на своїх плакатах.

Невдовзі рух біля Стрижавки протестувальники розблокували, але перемістились до Вінниці, де близько полудня пікетували облдержадміністрацію та блокували вулицю Соборну. Вимагали, щоб до них вийшов хтось із керівництва області, але на той час голова ОДА Сергій Борзов перебував на лікуванні, а перший заступник голови Наталя Заболотна – у відрядженні. Підприємцям запропонували сформувати з-поміж себе ініціативну групу, з якою зустрівся заступник голови ОДА Сергій Здітовецький. Домовились шукати компроміс, і після 13-ї години рух головною вулицею міста було відновлено.

17 листопада масова акція – з вимогою скасувати обмеження для бізнесу або забезпечити дієві компенсації збитків – розпочалась у центрі Києва, оскільки на цей день було призначено засідання Верховної Ради. Проте під час обговорення нардепами пропозиції скасувати це рішення уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що завдання згаданих обмежень – призупинити стрімке зростання кількості інфікованих коронавірусом, бо взимку для України можуть настати ще складніші часи. Також лідер фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія запропонував дати уряду два тижні, аби перевірити, чи карантин вихідного дня та інші обмеження дадуть бажаний результат, а вже після цього ухвалювати рішення.

Отже, сподівання підприємців на те, що парламент скасує карантин вихідного дня, не виправдалось. За скасування проголосували 149 депутатів, а мінімальна кількість голосів для ухвалення рішення – 226.

Юрій СЕГЕДА

Фото з порталу «Vежа»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені