Суд зобов’язав Уланівську ТВК призначити повторні вибори голови громади

У протоколі Уланівської сільської територіальної виборчої комісії про результати виборів сільського голови було зазначено, що за чинного сільського голову Сергія Голубенка (висуванця Європейської партії України) проголосували 1304 виборці (21,64%), за кандидата від «Батьківщини» Олександра Крученюка – 1260 виборців (20,91%), за Олександра Гоцуляка від Української стратегії Гройсмана) – 1232 виборці (20,45%), за Олега Загребельного («За майбутнє») – 700 виборців (11,62%)… Отже, сільська ТВК визнала переможцем Сергія Голубенка, який набрав на 44 голоси більше, ніж висуванець Олександр Крученюк.

Проте вже в день голосування було відомо про нестачу бюлетенів на окремих дільницях Уланівської громади (в Морозівці та Рибчинцях), тому деякі учасники виборчого процесу засумнівались у законності волевиявлення. Також понад 50 виборців написали звернення до ТВК та поліції про те, що їм не було надано можливість проголосувати.

З цього приводу кандидат Крученюк подав скаргу до ЦВК – про те, що Уланівська сільська ТВК не надала дільничним комісіям достатньої кількості бюлетенів. Зокрема, за його словами, на ДВК №051240 за наявності у списках 328 виборців було надано лише 331 бюлетень для обрання депутатів обласної ради, 283 бюлетені для обрання депутатів райради, по 145 бюлетенів для голосування за кандидатів до сільради та для обрання сільського голови. А оскільки на ДВК прийшли 205 виборців, то в скарзі стверджувалось, що 60 виборців були позбавлені права взяти участь у виборах сільського голови.

Нестачу бюлетенів Олександр Крученюк назвав «наперед продуманою та втіленою виборчою оборудкою» і, крім ЦВК, звернувся також до суду.

Вінницький окружний адміністративний суд рішенням від 8 листопада вирішив визнати протиправною та скасувати постанову Уланівської СТВК про визнання Сергія Голубенка обраним Уланівським сільським головою; зобов’язати Уланівську СТВК прийняти рішення про визнання виборів Уланівського сільського голови такими, що не відбулися, та призначити у зв’язку з цим повторні вибори. Це рішення невдовзі підтвердив і апеляційний суд.

Цікаво, до речі, що 5 років тому нинішній соратник Катеринчука С. Голубенко балотувався до районної ради від «Батьківщини», а нинішній «батьківщинівець» О. Крученюк тоді став депутатом облради від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», згодом був заступником голови облдержадміністрації…

Отже, голову Уланівської громади виборцям доведеться визначати ще раз, на повторних виборах. І це буде не «другий тур», а новий виборчий процес із новим висуванням кандидатів.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені