Обрано голову обласної ради нового скликання

Як передбачає законодавство, першу сесію відкрив голова обласної територіальної виборчої комісії Олег Стоян. Він поінформував, що ТВК зареєструвала всіх 84-х новообраних депутатів облради, вручив кожному з них депутатські посвідчення, оголосив про набуття ними повноважень і побажав обласній раді ефективної роботи на благо Вінниччини та України.

Також було повідомлено, що проведена напередодні погоджувальна рада узгодила тимчасову президію для ведення першої установчої сесії. До цієї президії увійшли представник партії «Українська стратегія Гройсмана» Ігор Івасюк, партії «ВО «Батьківщина» Анатолій Ткач та партії «Слуга народу» Тетяна Каменщук. Далі розпочала роботу тимчасова президія, і до обрання голови обласної ради на сесії головував Ігор Івасюк.

Він озвучив повідомлення депутатів про утворення в обласній раді фракцій. Фракцію партії «Опозиційна платформа – За життя» очолив Вадим Костюк, фракцію партії «Слуга народу» – Тетяна Каменщук, партії «Українська стратегія Гройсмана» – Олександр Хом’як, «Європейської солідарності» – Андрій Гижко, партії «За майбутнє» – Руслан Терещук (фракція «Батьківщини» на той час іще не обрала з-поміж себе голову).

Далі депутати ухвалили порядок денний, що складався з десяти питань. Обрали лічильну комісію, головою якої члени комісії обрали Тетяну Побережну, заступником Олександра Бабчука, секретарем Ярослава Чернегу. Після цього було ухвалено новий регламент обласної ради.

Третім питанням порядку денного стало обрання голови обласної ради. Кандидатури. Від фракції «Української стратегії Гройсмана» на цю посаду було висунуто кандидатуру В’ячеслава Соколового, колишнього прокурора області. Від фракції партії «Європейська солідарність» – кандидатуру Андрія Гижка, колишнього заступника голови облдержадміністрації.

Під час обговорення кандидатур надійшло питання до В. Соколового про його пріоритети в роботі у разі обрання головою облради. «Я бачу успіх розвитку нашої області в консолідації та ефективній роботі всіх депутатських груп і фракцій в обласній раді. Пріоритети визначені і в Стратегії розвитку Вінницької області, яку готувала наша фракція і партія, і так само ми повинні враховувати всі слушні думки, спільно напрацьовані всім депутатським корпусом», – відповів В’ячеслав Соколовий. На цьому в обговоренні було підведено риску і депутати перейшли до таємного голосування.

У голосуванні взяли участь 78 депутатів, з них за Андрія Гижка проголосували 10 депутатів, за В’ячеслава Соколового – 68. Отже, на посаду голови Вінницької обласної ради 8-го скликання більшістю голосів обрано В’ячеслава Соколового, представника фракції «Української стратегії Гройсмана».

Новообраний голова склав присягу та подякував голові облради попереднього скликання Анатолію Олійнику «за роботу, за конструктив і за ті результати, які відчували жителі Вінниччини», також побажав йому успіхів і здоров’я на довгі роки.

Наступним депутати розглянули питання про структуру та штатну чисельність апарату облради. Про подальший перебіг сесії та її рішення читайте в наступному випуску газети «Вінниччина».

Довідка: В’ячеслав Петрович Соколовий народився 9 травня 1975 р. в с. Плебанівка, Шаргородського району Вінницької області. У 1997 р. закінчив Харківську Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство». З липня 1997 року працював в органах прокуратури. З липня 1997 р. по березень 1998 р. – стажист на посаді слідчого прокуратури Немирівського району Вінницької області. З березня 1998 р. по серпень 2000 р. – слідчий прокуратури Немирівського району Вінницької області. З серпня 2000 р. по квітень 2004 р. – старший помічник прокурора Шаргородського району Вінницької області. З квітня 2003 р. по червень 2004 р. – заступник прокурора Шаргородського району Вінницької області. З червня 2004 р. по вересень 2005 р. – прокурор Томашпільського району Вінницької області. З вересня 2005 р. по серпень 2010 р. – прокурор Шаргородського району Вінницької області. З серпня 2010 р. по грудень 2011 р. – прокурор Ленінського району Вінницької області. З грудня 2011 р. по березень 2014 р. – перший заступник прокурора м. Вінниці. З березня 2014 р. – перший заступник прокурора Вінницької області. З квітня 2014 р. по вересень 2019 р. – прокурор Вінницької області.

На сайті ЦВК в розділі «Місцеві вибори 2020» в інформації про кандидата зазначено, що В’ячеслав Соколовий – заступник голови фермерського господарства «Плебанівський сад» (с. Плебанівка), проживає у Вінниці.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені