«Депутатський корпус новообраної міської ради оновився на 70%», – наголосив Сергій Моргунов.

Посилена охорона, дистанційний температурний скринінг, масковий режим: 20 листопада розпочала роботу перша установча сесія Вінницької міськради VIII скликання.

Розпочалася вона з оголошення результатів місцевих виборів, про які доповів голова Вінницької міської виборчої комісії Дмитро Шевчук. Переможцем виборчих перегонів на посаду міського голови Вінниці вдруге став Сергій Моргунов, який заручився підтримкою містян вже в першому турі, набравши майже 66% голосів виборців. Сергій Анатолійович склав присягу міського голови та отримав знаки, що протоколом передбачені для голови місцевого самоврядування Вінниці. Відповідні посвідчення та нагрудні знаки також отримали депутати та новообрані представники міської територіальної громади. Присутнім народним обранцям також вручили книгу «Ординація Вінниці 1790 р.» – унікальний правовий документ кінця XVIII століття, який є своєрідним статутом міської громади часів Речі Посполитої. Він містить 26 статей з присягами тогочасних посадовців та регламентує аспекти життєдіяльності Вінниці тих часів.

Новий депутатський корпус сформували чотири партії: «Українська Стратегія Гройсмана» (34 депутати), «Європейська солідарність» (9), «Слуга Народу» (6) та «Опозиційна платформа – За життя» (5). Нагадаємо, що вінницька міська виборча комісія опублікувала дві постанови щодо обраних депутатів Вінницької міськради, які потрапляють на каденцію за квотою «Опозиційної платформи – За життя». Таким чином задовольнили заяви трьох обраних депутатів, які відмовилися від своїх мандатів. Не будуть представляти інтереси виборців у міськраді: Донатас Піскун, Людмила Барабаш та Наталія Бондарчук. Натомість на їх місця з «ОПЗЖ» у міськраду затвердили: Сергія Грушка, Ігоря Горлачова та Миколу Яременка. Загалом на першу сесію зареєструвалися 52 із 54 обраних депутатів.

– Я постійно в русі: КВК, акторство, підприємницька сфера, але це не змінює мене, як людину, змінюється лише статус, – зізнався вперше обраний до міськради комедійний актор, а віднедавна власник кав’ярні Олександр Теренчук. – Нині розбираюся з набутими обов’язками, вивчаю відповідні правові документи, які допомагатимуть мені на депутатській посаді. Щодо роботи, то намагатимусь балансувати, зйомки, думаю, можна буде перенести, попередньо домовлятимуся про це з режисерами. Але пріоритет однозначно надаватиму своєму новому статусу.

І навпаки, аксакал депутатського корпусу та почесний громадянин міста Вінниці Роман Аксельрод вже вчетверте отримує мандат та посвідчення. Посадовець зазначив, що дане скликання депутатів він вважає не восьмим, а першим, оскільки, до міської ОТГ доєдналися нові громади. Щодо участі в постійних комісіях, то, за словами Романа Борисовича, йому вже пропонували увійти до складу бюджетної.

На сесії очільник міста Сергій Моргунов окреслив пріоритетні завдання, над якими працюватиме разом з депутатами протягом наступних п’яти років. З головних: підтримка сфери охорони здоров’я, якісна питна вода в міських кранах та стратегія розвитку територіальної громади на найближчих десять років. Також серед важливих завдань мер виокремив інтеграцію приєднаних територіальних громад до умов комфортного проживання в місті.

– Хотів би подякувати усім вінничанам, які підтримали мене на виборах. Це підтвердження того, що я і моя команда свого часу обрали правильний вектор розвитку Вінниці. Зі свого боку гарантую, що виправдаю довіру виборців. Вінничани очікують від нас злагодженої роботи, аби ми й надалі утримували те лідерство, яке 6 років тому завоювали як найкомфортніше для життя місто серед обласних центрів України. Якщо ми діятимемо як єдина залагоджена команда, то тоді у нас все складеться. Маємо пам’ятати: на першому місці – вінничани та інтереси територіальної громади, – звернувся до виборців та колег переобраний мер.

Таємне голосування за кандидатів на посаду секретаря міської ради тривало понад годину. В підсумку на зазначену посаду переобрали Павла Яблонського, чию кандидатуру запропонував Сергій Моргунов. Також обрали членів лічильної комісії, заступників міського голови та персональний склад виконавчого комітету новообраної ради (вже не таємно). За поданням міського голови на посади його заступників міська рада затвердила Сергія Матусяка, Андрія Очеретного, Сергія Тимощука, Миколу Форманюка та Галину Якубович. Привітали й очільників новоутворених старостівських округів: Галину Обливач (старосту Деснянського округу), Владислава Яклюшина (старосту Стадницького округу), Владислава Кривешко (старосту Вінницько-Хутірського округу). Зокрема пан Яклюшин зазначив, що в майбутньому розраховує на плідну та злагоджену співпрацю і підтримку з боку міського голови та його команди задля вирішення сформованої ним проблематики в очолюваному старостівському окрузі.

На установчу сесію Вінницької міськради також завітав лідер партії «Українська стратегія» Володимир Гройсман. У своєму вітальному слові перед новообраними депутатами він зазначив, що пріоритетом сформованої команди має стати служіння громаді, незалежно від того, хто й які політичні сили представляє.

– Сьогодні розпочинається нова віха в історії нашого міста, і я б дуже хотів, щоб історія, яку ви будете писати, стала яскравою та успішною. Люди завжди будуть дивитись на те, які рішення приймаються та наскільки ви відкриті, публічні, ефективні. Впевнений, що під проводом Сергія Моргунова всім, хто працює в міськраді, будь-яке завдання – до снаги. Пам’ятайте, що кожен вінничан важливий, – наголосив Володимир Гройсман.

    Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені