Без «Віче», але з новою радою

24 листопада на свою першу сесію зібрався новий склад депутатів Вінницької районної ради 8 скликання.

У раду пройшли представники п’яти політичних сил, зокрема, найбільше депутатів укомплектують районну раду з «Української стратегії Гройсмана», друга за чисельністю – «Європейська Солідарність», третю позицію між собою розділили «Батьківщина» та «Слуга народу», а найменш чисельною виявилася «Опозиційна платформа – За життя». Загалом 64 депутати, що вдвічі більше, ніж було за сьоме скликання.

ПП Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»: Віта Зозуля, Михайло Тушевський, Віталій Мастега, Наталія Пилипенко, Володимир Кравчук, Валентина Матвіяшин, Василь Головенько.

ПП «Європейська Солідарність»: Володимир Павловський, Віктор Шмігель, Валентина Медведчук, Володимир Геновський, Василь Виходзь, Тетяна Черниш, Наталя Кравчук, Віктор Шиманський, Михайло Янченко, Дмитро Хмільовий.

ПП «Опозиційна платформа – За життя»: Тарас Олексюк, Руслан Трапля, Ігор Олексюк, Олена Поповиченко, Андрій Поповиченко, Дар’я Мельник.

ПП «Слуга народу»: Світлана Олійник, Олександр Жамба, Олександр Васильєв, Світлана Малюта, Олег Дмитрик, Ірина Жуковська, Юлія Василюк.

ПП «Українська стратегія Гройсмана»: Ігор Шутак, Микола Остапчук, Катерина Мельник, Олександр Король, Сергій Кушнір, Андрій Демченко, Катерина Гуменюк, Сергій Дуб, Катерина Якимчук, Тетяна Гудима, Руслан Дощин, Наталія Таранюк, Володимир Краснюк, Наталія Вітюк, Олександр Білецький, Володимир Коріненко, Вадим Сташко, Вадим Руденко, Оксана Шпортун, Владислав Кривешко, Юрій Студент, Максим Савченко, Ірина Лозова, Лілія Дишкант, Володимир Ходацький, Анастасія Молдован, Софія Мельник, Алевтина Шевчук, Юрій Белієнко, Єлизавета Савчук, Максим Студілко, Вадим Цирканюк, Ольга Білик, Григорій Дерун.

Згідно із законодавством України, кількість депутатів визначається кількістю виборців на відповідній території. Зважаючи на те, що на території нового Вінницького району нині проживає понад пів мільйона мешканців, то для такої кількості виборців відповідно прямо пропорційно зростає й кількість депутатів, які представлятимуть їхні інтереси у раді.

Максим Студілко, який вперше обрався депутатом до районної ради, розповів, що часто на його долю випадає розвивати цікаві й нові стартапи (починання), що для нього є певним викликом, а оновлений Вінницький район  – це, по суті, новий непізнаний етап як у житті кожного новообраного депутата району, так і області загалом. Хочеться сподіватися, що новий депутатський корпус виявиться ефективним, злагодженим та готовим до насиченої майбутньої роботи. 

Засідання сесії розпочалося з вручення народним обранцям депутатських посвідчень. Оскільки виникли певні технічні проблеми з електронною програмою для голосування «Віче», то волевиявлення депутатів відбувалося «по старинці», шляхом підняття руки вгору. Втім, проблем з цим майже не виникало, оскільки з більшості питань новообрані депутати виявилися одностайними.

На початку засідання обрали тимчасову президію з числа нових депутатів районної ради. На першій сесії, до обрання голови районної ради, головували Максим Студілко (який і вів пленарне засідання), Олександр Жамба,  Віта Зозуля, Андрій Поповиченко та Віктор Шмігель.

До порядку денного першої сесії районної ради 8 скликання включили питання обрання лічильної комісії, голови районної ради та його заступника, затвердження оплати праці очільників району та утворення постійних комісій з обранням їх складу та голів комісій. На сесії також затвердили регламент,     структуру та чисельність виконавчого апарату районної влади.

На посаду голови запропонували кандидатуру Ігоря Шутака, який пройшов у раду від «Української стратегії Гройсмана».  Його кандидатуру підтримали майже одноголосно, не вистачило лише двох голосів, але вони б і не «зіграли погоди».

– Нас із вами чекає велика робота, оскільки до Вінницького району сьогодні увійшли 16 окремих об’єднаних територіальних громад. Потрібно буде опрацювати значний обсяг роботи для передачі майна цим громадам, – зазначив новообраний голова районної ради.

Ігор Анатолійович Шутак родом із Тиврівського району. Він народився 1974 р., має декілька вищих освіт і досі навчається в Донецькому університеті ім. В. Стуса. Безпартійний, багато років поспіль працював директором департаменту комунального майна Вінницької міської ради. Проживає в селі Бохоники. Одружений, має двох дітей.

Перша сесія виявилася ознайомчо-установчою, депутати покидали свої робочі місця втомлені та виснажені.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені