Перша сесія обрала керівництво обласної ради нового скликання

Як ми повідомляли, до Вінницької обласної ради 8-го скликання увійшли представники шести партій, які розподілили 84 депутатських мандати. Партія «Українська стратегія Гройсмана» у новому скликанні має 40 депутатів, ВО «Батьківщина» – 11 депутатів, «Європейська солідарність» – теж 11, «Слуга народу» – 8, «За майбутнє» та «Опозиційна платформа – За життя» – по 7 депутатів.

Серед депутатів нового скликання 22,6% жінок (19 із 84 депутатів); 30 обранців були депутатами обласної ради попередніх скликань, 54 обрані до облради вперше. Також у цьому складі обласної ради троє колишніх народних депутатів – Іван Мельничук, Іван Спориш та Геннадій Ткачук.

Як передбачає законодавство, першу – установчу – сесію відкрив голова обласної територіальної виборчої комісії Олег Стоян. Він поінформував, що ТВК зареєструвала всіх 84-х новообраних депутатів облради, вручив кожному з них депутатські посвідчення, оголосив про набуття ними повноважень і побажав обласній раді ефективної роботи на благо Вінниччини та України.

До речі, перешкодити відкриттю сесії намагався громадський діяч Юрій Щетінін, який вигукував, що це зібрання є незаконним, оскільки «в судах розглядаються оскарження підсумкових протоколів про результати виборів». Він уже не вперше намагається брати участь у виборах, проте не вносить грошову заставу, його не реєструють кандидатом, після чого він подає до суду… Під час вручення депутатам посвідчень Юрія Щетініна вивели з залу правоохоронці.

Голова обласної ТВК повідомив, що проведена напередодні погоджувальна рада узгодила тимчасову президію для ведення першої установчої сесії. До цієї президії увійшли представник партії «Українська стратегія Гройсмана» Ігор Івасюк, партії «ВО «Батьківщина» Анатолій Ткач та партії «Слуга народу» Тетяна Каменщук.

Оскільки сесія відбувалась напередодні Дня Гідності та Свободи, новообрані депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих під час Революції Гідності та в зоні АТО/Операції об’єднаних сил.

До обрання голови обласної ради на сесії головував Ігор Івасюк. Він озвучив повідомлення депутатів про утворення в обласній раді фракцій. Фракцію партії «Опозиційна платформа – За життя» очолив Вадим Костюк, фракцію партії «Слуга народу» – Тетяна Каменщук, партії «Українська стратегія Гройсмана» – Олександр Хом’як, «Європейської солідарності» – Андрій Гижко, партії «За майбутнє» – Руслан Терещук (фракція «Батьківщини» на той час іще не обрала з-поміж себе голову).

Депутати ухвалили порядок денний, що складався з десяти питань. Обрали лічильну комісію, після чого було ухвалено новий регламент обласної ради.

Третім питанням порядку денного стало обрання голови обласної ради. Від фракції «Української стратегії Гройсмана» на цю посаду було висунуто кандидатуру Вячеслава Соколового, колишнього прокурора області. Від фракції партії «Європейська солідарність» – кандидатуру Андрія Гижка, колишнього заступника голови облдержадміністрації.

Під час обговорення кандидатур надійшло питання до В. Соколового про його пріоритети в роботі у разі обрання головою облради. «Я бачу успіх розвитку нашої області в консолідації та ефективній роботі всіх депутатських груп і фракцій в обласній раді. Пріоритети визначені і в Стратегії розвитку Вінницької області, яку готувала наша фракція і партія, і так само ми повинні враховувати всі слушні думки, спільно напрацьовані всім депутатським корпусом», – відповів В’ячеслав Соколовий. На цьому в обговоренні було підведено риску, і депутати перейшли до таємного голосування.

У голосуванні взяли участь 78 депутатів, з них за Андрія Гижка проголосували 10 депутатів, за Вячеслава Соколового – 68. Отже, на посаду голови Вінницької обласної ради 8-го скликання більшістю голосів обрано Вячеслава Соколового, представника фракції «Української стратегії Гройсмана».

Довідка: Вячеслав Петрович Соколовий народився 9 травня 1975 р. в с. Плебанівка Шаргородського району Вінницької області. Закінчив Харківську Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство». З липня 1997 року працював в органах прокуратури – слідчим прокуратури Немирівського району, старшим помічником прокурора Шаргородського району, заступником прокурора Шаргородського району, прокурором Томашпільського району, прокурором Шаргородського району, прокурором Ленінського району Вінниці. З грудня 2011 р. по березень 2014 р. – перший заступник прокурора м. Вінниці. З березня 2014 р. – перший заступник прокурора Вінницької області. З квітня 2014 р. по вересень 2019 р. – прокурор Вінницької області. Також на сайті ЦВК в розділі «Місцеві вибори 2020» в інформації про кандидата зазначено, що Вячеслав Соколовий – заступник голови фермерського господарства «Плебанівський сад» (с. Плебанівка), проживає у Вінниці.

Новообраний голова облради Вячеслав Соколовий склав присягу та почав вести засідання сесії. Він подякував голові облради попереднього скликання Анатолію Олійнику «за роботу, за конструктив і за ті результати, які відчували жителі Вінниччини», також побажав йому успіхів і здоров’я на довгі роки.

Наступним депутати розглядали питання про структуру та штатну чисельність апарату обласної ради. Перед голосуванням за кандидатури заступників голови облради фракція партії «Європейська солідарність» оголосила про перехід в опозицію та залишила засідання. У своїй заяві фракція пояснила такі дії незгодою з новим регламентом, який обмежує повноваження президії обласної ради, «узурпуючи всю повноту влади в руках голови облради», також зі зменшенням кількості постійних депутатських комісій. «Європейська солідарність» підтримувала створення комісії з питань екології і природокористування, комісії з питань свободи слова, проте рішенням більшості вони не були створені…

Таємним голосуванням було обрано чотирьох заступників голови обласної ради. Першим заступником став Володимир Кістіон («Українська стратегія Гройсмана», колишній віце-прем’єр-міністр), заступниками – Ігор Івасюк («Українська стратегія Гройсмана», донедавна заступник голови ОДА), Анатолій Ткач («Батьківщина», директор ТОВ «Калинівський маслосирзавод») та Дмитро Чаленко («Українська стратегія Гройсмана», голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат»).

Також депутати розглянули та ухвалили 65-ма голосами питання про утворення семи постійних комісій обласної ради. Головами всіх комісій облради стали представники «Української стратегії Гройсмана». Комісію з питань економіки, фінансів та бюджету очолив Валерій Коровій, комісію з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури – Андрій Ковальов, комісію з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики – Олена Мілієнко, комісію з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів – Ігор Грубеляс, комісію з питань інвестицій, стратегічного розвитку та місцевого самоврядування – Владислав Скальський, комісію з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту – Наталія Замкова, комісію з питань агропромислового розвитку та земельних відносин – Віталій Бень.

Наприкінці засідання привітати новообраний депутатський корпус облради 8-го скликання та її нове керівництво прийшли Володимир Гройсман (колишній Прем’єр-міністр і колишній голова Верховної Ради) та Вінницький міський голова Сергій Моргунов, які перед цим того ж дня брали участь у першій сесії міськради.

– На Вінниччині наша політична сила здобула переконливе перше місце за результатами цих виборів. І це для нас з вами величезна відповідальність. Тому від усієї нашої команди ми дякуємо жителям області за довіру і зробимо все, щоб її виправдати. Для довіра людей – це щоденна серйозна і системна праця, – зазначив Володимир Гройсман. – Повірте, ми будемо працювати так, щоб було не соромно дивитися людям у вічі.

Юрій СЕГЕДА

Хто увійшов до обласної ради?

Фракція партії «Українська стратегія Гройсмана» налічує40 депутатів: Август Віталій Анатолійович, Бень Віталій Вікторович, Ваколюк Людмила Євгенівна, Васелишин Юрій Володимирович, Гондарук Василь Якович, Грубеляс Ігор Петрович, Гуменчук Ілля Володимирович, Івасюк Ігор Дмитрович, Донець Віталій Григорович, Замкова Наталія Леонідівна, Івасюк Ірина Олексіївна, Кавун Олександр Федорович, Кістіон Володимир Євсевійович, Ковальов Андрій Євгенійович, Коровій Валерій Вікторович (склав повноваження), Кривешко Сергій Сергійович, Крижанівський Анатолій Іванович, Легеза Олег В’ячеславович, Мілієнко Олена Анатоліївна, Мороз Павло Андрійович, Пигуля Віктор Миколайович, Пиндус Василь Васильович, Підгорняк Олександр Олександрович, Побережна Тетяна Іванівна, Подолян Василь Васильович, Поліщук Андрій Леонідович, Прідолоба Володимир Михайлович, Радогощина Юлія Володимирівна, Скальський Владислав Володимирович, Соколовий В’ячеслав Петрович, Станіславенко Людмила Анатоліївна, Ткачук Геннадій Віталійович, Форманюк Микола Вікторович, Хміль Ігор Вікторович, Хом’як Олександр Миколайович (керівник фракції), Хребтій Ярослав Віталійович, Чаленко Дмитро Андрійович, Шевчук Олександр Петрович, Якубович Галина Анатоліївна, Якубовський Сергій Олександрович.

Фракція партії «Європейська солідарність» (11 депутатів): Вельган Валентина Михайлівна, Гижко Андрій Петрович (керівник фракції), Колесник Ірина Миколаївна, Масленніков Олександр Георгійович, Мельничук Іван Іванович, Пойда Павло Петрович, Родінкова Вікторія Валеріївна, Спориш Іван Дмитрович, Стукан Олег Степанович, Тесьминецький Василь Петрович, Чернега Ярослав Анатолійович.

Фракція партії ВО «Батьківщина» (11 депутатів): Бабчук Олександр Вікторович; Гнатишен Володимир Михайлович; Коник Денис Вікторович; Корнійчук Андрій Володимирович; Мазур Геннадій Федорович; Олійник Сергій Олександрович; Сандул Наталя Миколаївна; Ткач Анатолій Олексійович; Шевченко Іван Олександрович; Щербаківська Людмила Михайлівна; Яцина Ігор Іванович.

Фракція партії «Слуга народу» (8 депутатів): Заболотна Наталя Михайлівна, Каменщук Тетяна Дмитрівна (керівник фракції), Костюк Володимир Григорович, Мазуренко Володимир Васильович, Нарожна Мар’яна Олександрівна, Урдзік Віталій Валерійович, Цимбал Інна Володимирівна, Шаповалов Євгеній Олегович.

Фракція партії «Опозиційна платформа – За життя» (7 депутатів): Квітко Роман Іванович, Костюк Вадим Анатолійович (керівник фракції), Мазуренко Денис Анатолійович, Рудович Андрій Анатолійович, Ткачук Сергій Геннадійович, Царенко Олександр Іванович, Шевченко Олег Анатолійович.

Фракція партії «За майбутнє» (7 депутатів): Гатауллін Ірек Фархатович, Гуцол Сергій Віталійович, Дяченко Олег Дмитрович, Кравчук Олександр Миколайович, Павлуник Світлана Миколаївна, Терещук Руслан Васильович (керівник фракції), Ярова Галина Григорівна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені