ФАП – закрили, завідуючу… скоротили

Ця новина приголомшила жителів Долинян і Кривохижинець, які навздогін події дізналися про те, що з 23 листопада їхня сільська «швидка допомога» Людмила Кухарик уже не працює завідуючою ФАПом. Вона отримала на руки трудову книжку, де зазначено причину звільнення – скорочення штату. Без першого гарантованого  медичного обслуговування залишилися майже триста громадян, переважна більшість з яких – люди похилого віку.

– Наші села віддалені від райцентру за тридцять кілометрів, і сподіватися на оперативну медичну допомогу саме звідти – марна надія, – каже керівник громади В’ячеслав Лаврентієв. – Навіть за доброї погоди, особливо до Кривохижинець непросто доїхати розбитою дорогою, а не те, що добиратися у сніговії. Людмила Петрівна була беззмінною на фельдшерському посту 36 років. Кожна людина звикла до неї, як до найріднішого члена родини, до якого можна в будь-яку пору звернутися за допомогою. Нікому й ніколи вона не відмовила – бігла на виклики і в будні, і в свята, добиралася і серед ночі… Мені навіть важко уявити нашу громаду без цієї відповідальної та совісної фельдшерки. Ми налаштовані все зробити, аби голова новоствореної Мурованокуриловецької ОТГ Галина Миколаївна Цибульська і депутати прислухалися до прохання жителів Долинян і Кривохижинець та відновили на роботі Людмилу Кухарик…

Тривалий час долинянський ФАП  знаходився в старому приміщенні разом із поштовим відділенням. Але п’ять років тому його «переселили» у дві світлих просторих кімнати колишньої школи та забезпечили необхідним медобладнанням. Тепер же, за вказівкою районного керівництва центру первинної медико-санітарної допомоги, деяке обладнання Людмила Петрівна вже завезла в Муровані Курилівці, бо не дуже впевнена, що її поновлять на посаді.

– На це, – каже вона, – потрібні немалі гроші, і хто візьметься фінансувати неприбуткову структуру громади? У поточному році наша сільрада передала субвенцію районному бюджету на утримання фельдшера і техпрацівниці ФАПу. А чого чекати від нової влади, то не знаю. Але дуже хочеться, щоб ще не погас вогник життя у нашому закладі…

– Коли перестала існувати в селі школа, «не потрібною» виявилася пошта – люди з лихом пополам змирилися з цим, а от закриття ФАПу сколихнуло соціальний спокій, – додає сільський пожежний Володимир Городинський. – Я бачив, як пенсіонери перепиняли в селі фельдшерку і плачучи бідкалися своєю майбутньою долею, бо вся надія на порятунок у них пов’язана саме  з нею. Так виходить і в мене. Останніх шість років я страждаю на хворобу спини, і Людмила Петрівна завжди вчасно приходить на допомогу. Її рятівний укол повертає мені здоров’я. Я не знаю, коли наступного разу дасть про себе знати болячка, але налаштовуюся їхати в районну лікарню… Ну, добре, що я ще трохи молодший, а що робити тим, у кого немає ані машини, ані сили добиратися маршруткою в Муровані Курилівці?

У такій безвиході опинилися не лише жителі Долинян і Кривохижинець, а й десятків інших населених пунктів області, де на перше місце поставили економію коштів, а не турботу про людей.

Віктор Зеленюк,

власкор «Вінниччини»

Мурованокуриловецький район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені