Пташині їдальні

Цього року Державне агентство лісових ресурсів України (ДАЛРУ) виступило ініціатором загальнодержавної акції «Нагодуй птахів взимку». 8 грудня проведуть організоване розвішування годівничок на територіях держлісгоспів, дитсадків, шкіл, у парках та скверах.

Зима – важкий час для братів наших менших. Їхні сили виснажує холод та обмежений доступ до кормів, а птахи – один із головних чинників здоров’я дерев. Лісівники Вінниччини, в свою чергу, організовують виготовлення та розвішування годівничок, а на допомогу залучають членів учнівських лісництв та шкільні дитячі колективи.

Люди стереотипно вважають, що пернатих можна годувати їжею зі свого столу, в тому числі і хлібом, але це серйозна помилка. Щоб не нашкодити птахам підгодівлею, потрібно пам’ятати декілька правил.

Давайте птахам корисну суміш із різних видів зерна, несолоного сала, плодів дикорослих рослин (горобини, глоду). Чорним хлібом птицю годувати взагалі не можна. Булки, рогалики, крекери містять багато вуглеводів і добре тамують відчуття голоду, але взимку птахи потребують багато жирів, адже втрати їхньої енергії на морозі величезні. Вчасно очищайте від залишків корму пташину їдальню, особливо від хліба, який швидко розмокає та пліснявіє. Це ризик зараження птиці ботулізмом, сальмонельозом, тріхомоніазом, мікоплазмовим кон’юнктивітом та багатьма іншими хворобами. Регулярно наповнюйте годівничку кормами, адже птахи звикають до одного місця, а вдруге не знаходячи там їжу, втрачають на морозі дорогоцінну енергію на політ. Спілкуйтесь із природою і привчайте дітей берегти та шанувати її, не забуваючи при цьому, що головне у цій справі – не нашкодити.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

за матеріалами пресслужби Вінницького ОУЛМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені