Інвентаризувати комунальне майно і впорядкувати передачу його в оренду

На необхідності таких заходів наголосив 1-й заступник голови обласної ради Володимир Кістіон під час першого засідання депутатської постійної комісії з питань комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Вів засідання голова комісії Андрій Ковальов, також у ньому взяв участь голова обласної ради Вячеслав Соколовий.

Голова облради привітав членів комісії з початком роботи та зазначив, що її кількісний склад відповідає всім визначеним нормам, аби ухвалювати рішення оперативно, а якісний склад – аби працювати ефективно та професійно. Адже, за словами Вячеслава Соколового, в комісії зібрались депутати, які прийшли з реального сектора економіки, з практичним досвідом і розумінням справи.

До порядку денного засідання комісії було внесено 32 питання. Перше з них – погодження проєкту перспективного плану роботи постійної комісії на 2021 рік. Андрій Ковальов закликав колег приділяти посилену увагу розробці та виконанню обласних програм щодо питної води, охорони природи, «тримати руку на пульсі» діяльності «Віноблагролісу», «Вінницяоблводоканалу», «Вінницяоблтеплоенерго», Фонду сприяння капітальному будівництву, дорожньої галузі, реалізації в області плану управління відходами. Також він нагадав, що до повноважень комісії входить здійснення оцінки діяльності керівників комунальних підприємств, заслуховування їхніх фінансових звітів тощо.

Комісія заслухала інформацію виконувача обов’язків начальника управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області Івана Бойка про стан виконання Програми приватизації на 2015-2020 роки. За його словами, наразі Програма підійшла до завершення, проте в стадії виконання регіональним відділенням Фонду держмайна ще перебуває приватизація у Вінниці будівлі на розі вулиць Соборної і Театральної («Прибутковий будинок») та двох будівель у Могилеві-Подільському, які перебувають на балансі Жмеринської лікарні відновного лікування. Завершити їхню приватизацію планується наступного року.

Перший заступник голови облради Володимир Кістіон запропонував створити комісію, до якої увійдуть представники департаментів і управлінь облдержадміністрації та депутати обласної ради, і здійснити інвентаризацію майна спільної комунальної власності територіальних громад, аби визначити чергові об’єкти для приватизації у 2021-2025 рр.

Після цього комісія розглянула низку питань про списання майна комунальних закладів, зокрема транспорту, паливних котлів, медичного обладнання, які вже вийшли з ладу. Слід зазначити, що списання будь-якого майна, дорожчого за 10 тис. гривень, повинне, згідно з чинними нормативами, відбуватися на основі рішення сесії. Тому постійна комісія мусила рекомендувати для сесійного розгляду навіть списання корови (майна обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку), яка не пережила чергового отелення. Тому на засіданні прозвучала пропозиція розглянути можливість збільшення граничної вартості для списань, які можуть робити балансоутримувачі самостійно, без розгляду на сесії.

Було розглянуто і ряд проєктів рішень щодо передачі в оренду об’єктів комунальної власності, кілька з них було відправлено на доопрацювання. За ініціативи Володимира Кістіона депутати вирішили впорядкувати й уніфікувати процес передачі комунального майна в оренду, чітко визначивши, які об’єкти слід передавати через аукціон, а які не потребують такої процедури. Для цього запропоновано створити спеціальну робочу групу.

Йшлося також про необхідність ухвалення деяких рішень, які не встигла ухвалити обласна рада попереднього скликання. Наприклад, автомобілі для головних лікарів, закуплені за рахунок державної субвенції, вже працюють в амбулаторіях громад, а проголосувати за їх офіційну передачу не встигли. Тепер комісія доручила апарату облради внести редакційні правки до проєкту цього рішення, адже деякі амбулаторії вже «приписані» до інших районів, кількість яких зменшилась.

Про звільнення деяких категорій орендарів (ветеранських організацій, творчих спілок) від орендної плати у зв’язку з карантинними обмеженнями; про передачу захисних споруд цивільного захисту (бомбосховища колишнього лампового заводу на вул. Ватутіна) місцевому підрозділу Громадської спілки «Федерація практичної стрільби» (просторе, тепле і сухе приміщення стане у пригоді для тренувань і утримуватиметься згаданою спілкою в належному стані); про надання згоди прийняти до обласної комунальної власності систему «Рада», за допомогою якої голосують депутати, і систему електронного документообігу обласної ради (їх встановлювали і реконструювали в рамках реконструкції приміщення, замовником була ОДА в особі управління капітального будівництва, а прийняти до складу комунального майна громад області тоді не спромоглися)… Ці та низку інших проєктів рішень постійна комісія з питань комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури також розглянула на своєму першому засіданні.

За словами Андрія Ковальова, комісія працюватиме у форматі засідань два-три рази на місяць, адже роботи чимало. Наступне зібрання буде присвячене переважно питанням ЖКГ та екології.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені