Селяни блокували проїзд…

Дзвінок до корпункту «Вінниччини» із Потоків Немирівського району:

– На одному із сільських перехресть ми перекрили проїзд для величезних автомашин з буряками, бо і дорогу добивають, і хати вже тріщать, і газова мережа села під загрозою. Ще раніше ті труби не раз проривало,  в селі дуже смерділо, і газовики, які приїжджали їх ремонтувати, попередили: якщо перевантажені фури ще поїздять, то залишитесь без газу!». Усвідомлюємо, що водії опинилися в ролі заложників, вони приїхали копійку заробити, але й нас треба зрозуміти. Чому коли була погода і можна було використати польові дороги, «Зоря Поділля» попід шосе копала й вивозила буряки на Гайсин, а найдальші точки залишала?

На моє прохання ситуацію коментує  заступник директора із земельних та соціальних питань ТОВ ПК «Зоря Поділля» Ігор Бевз:

– Не в черговості робіт причина проблем. Так склались погодні умови, що навіть серед осені ще ніде не могли копати буряки через надмірну засуху. Тобто форс-мажорні обставини. Але не всі жителі Потоків це розуміють, особливо ті, хто позабирав свої паї. Ми ж щороку ремонтуємо дорогу і буквально сьогодні вже знову возимо щебінь. А що стосується газової труби, то, наскільки знаю, вона не від цього пропускала. Що протестувальники конкретно хочуть, ми так і не зрозуміли, тому й змушені були звернутись до поліції. Ми можемо багато в чому піти селянам назустріч. Наприклад, є проблеми з сухими криницями – і тут готові щось робити, аби було де безперебійно набрати води. Отак і в інших питаннях треба шукати взаєморозуміння. Бо якщо вже готовий урожай пропаде в полі, то від того не виграє ніхто. Але цю проблему будемо розв’язувати, навіть вивчаємо можливості прокласти дорогу з твердим покриттям до полів між Ковалівкою і Потоками від найближчої точки шосе Немирів – Іллінці. Найближчим часом проведемо збори в селі, де визначимось із першочерговими соціальними питаннями. Зауважу, що наша компанія платила Ковалівській сільраді немалі суми, але, схоже, з них Потокам мало що діставалось. Тому така непроста ситуація в цьому селі.

У керівника Немирівської  дільниці Тульчинського відділення АТ «Вінницягаз» Олега Кавуна поцікавився причинами поривів  мережі у селі Потоки, на що він, зокрема, сказав:

– Звичайно, сучасні важкі автопотяги можуть шкодити і нерідко шкодять газовій мережі, але заради справедливості змушений дещо уточнити. Це має прозвучати застереженням й усім іншим, особливо шляховикам. За неповну сотню метрів від річки металева труба  стала решетом з іншої причини. Тут, на узбіччі, колись накидали купи суміші відсіву і солі, які зазвичай закладають по спусках-підйомах на випадок ожеледиці. Під дією опадів сіль проникла до металу, який і проіржавів. Тому ще раз хочу наголосити, що ту суміш треба було закладати з  протилежного боку дороги, а не над газовими трубами.

Дорогу жителі Потоків усе-таки розблокували, але домовились із керівництвом «Зорі Поділля», що решта врожаю буде вивезена, коли примерзне.

Микола КАВУН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені