Допомагають пережити зиму

Лісівники Вінниччини розпочали зимову підгодівлю лісових мешканців.

З початком холодів працівники держлісгоспів розпочали підгодівлю мисливських тварин. Підприємства Вінницького ОУЛМГ заздалегідь подбали про підготовку кормової бази, щоб допомогти вижити лісовим мешканцям у сувору зимову пору.

Зокрема, для лісових мешканців нинішнього року працівниками лісового господарства Вінниччини заготовлено більш як 200 тонн сіна, понад 100 тис. шт. гіллячкового корму, приблизно 200 тонн кукурудзи в качанах, 150 тонн зерна ячменю, вівса та зерновідходів, коренеплодів – майже 140 тонн, а для мешканців вольєрів – додатково гарбузи, жолуді, люцерну та силос.

Частину «смаколиків» лісівники заготовляють власними силами, а частину – купують, приміром, сіль – кожен лісгосп приблизно по одній тонні. Адже рослиноїдні тварини, особливо копитні, відчувають нестачу солі не тільки взимку, але й літом, тож солонці поповнюються регулярно. Досвідчені єгері та мисливствознавці розповідають, що часто взимку тварини у годівницях корми з’їдають не повністю, а от сіль користується попитом завжди.

 Крім цього, лісівники також створюють кормові ремізи – поля, які засівають багаторічними травами чи кукурудзою, ячменем, топінамбуром і залишають незібраний урожай для того, щоб звірина могла самостійно добувати корм, не пошкоджувала молоді лісові культури. Особливо уважно стежать упродовж усього року за меню мешканців вольєрів для напіввільного утримання диких тварин.

При цьому важливо не лише заготовити корми, а й облаштувати у лісництвах відповідні приміщення для зберігання такої кількості провізії. Також відповідальною справою стала підготовка відповідно обладнаних спеціальних місць, де дичина харчуватиметься. «Лісові їдальні» – це годівниці та підгодівельні майданчики, які теж встановлюють, ремонтують та за потреби замінюють. Адже тварини звикають до конкретного місця і саме до нього приходять підкріпитися у морозну зиму.

Не менш важливе питання – забезпечення тварин водою. І хоч це більш  актуально для літньої пори, однак через малосніжні зими лісівники облаштовують та розчищають водопої у лісових масивах і взимку. Нагадаємо, що згідно з цьогорічним обліком встановлена наступна чисельність мисливських тварин усіх користувачів мисливських угідь: 217 голів оленя європейського, 701 – оленя плямистого, 10 лосів, є у нас 101 зубр європейський (минулого року обліковували 95 голів). Зросло порівняно з попереднім роком поголів’я козулі (7874 голів), а ще – мешканців вольєрного господарства: ланей (125 голів) та муфлонів (48 голів). Нарахували цього року 1404 голови кабана, 45327 зайців-русаків, 903 голови куниці лісової, 2573 куниці кам’яної, 1605 тхорів лісових, 2847 борсуків, 1475 видр, 6147 білок, 541 бобра, 8497 ондатр, 23 котів лісових. Серед птахів нарахували 3569 голів фазана та 6723 – сірої куріпки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені