Міфи і правда про зміцнення імунітету

І знову про вічне: як  можна зміцнити імунітет та що може його ослабити?

Стреси послаблюють імунну систему?

Спершу стрес майже ніяк не впливає, потім ослаблює, а потім імунна система звикає до стресової реакції.

Гострий стрес ніяк не впливає на вроджений імунітет – той, який першим сприймає інфекції та завжди з нами. Набутий, він же специфічний імунітет, на гострий стрес реагує певним послабленням.

Стрес середньої тривалості пригнічує клітинний імунітет. Він бореться із пухлинами чи ураженими вірусами клітинами. Але наша здатність утворювати антитіла лишається незмінною. Антитіла – це білки крові, що специфічно знешкоджують віруси, токсини і полегшують знищення бактерій.

Хронічний стрес дуже поганий для нашого організму в цілому. Але імунна система вчиться із ними жити й не втрачати реактивності. Тривалий вплив гормонів стресу змушує клітини імунної системи ховати рецептори до них і ставати нечутливими.

Науковці застерігають, що стрес страшний для імунітету передусім зміною звичок – браком сну, вживанням алкоголю та неправильним харчуванням.

Пірнання в ополонку чи обливання крижаною водою зміцнюють імунну систему?

Найкорисніше – привчити себе до холоду та свіжого повітря.

Одноразове пірнання на Водохреща – це те саме, що гострий стрес. Гормони допомагають пристосуватись до низької температури, але імунна система працює, як і раніше. Регулярні обливання чи пірнання в крижану воду посилюють “прозапальний фон” та активують деякі ланки вродженого імунітету. З одного боку – це добре. А з іншого – безпідставне запалення нам не потрібне.

Чому ж тоді люди почуваються краще, якщо загартовуються?

Холод привчає нашу периферійну нервову систему і судини швидко й правильно реагувати на зміни температур. Як результат, ми краще переносимо холод і створюємо гірші умови для розмноження риновірусів – збудників нежитю та деяких ГРЗ.

Для покращення імунітету слід пити імуномодулятори?

Імуномодулятори слід пити лише у випадках, передбачених протоколами лікування, лише при певних важких станах. Це автоімунні захворювання, СНІД, онкологія, трансплантація органів. Імунна система складається з трьох основних ступенів захисту, які, в свою чергу, містять тисячі речовин. Втручання в роботу цього надзвичайно складного механізму є недоцільним. Робота всіх компонентів імунної відповіді регулюється самостійно. При дотриманні правильного способу життя і збалансованого харчування імунітет сам налагодить свою роботу.

Антибіотики послаблюють імунітет?

Антибіотики потрібні для специфічного та ефективного знищення бактеріальної інфекції. Якщо лікар прописав курс антибіотиків, і перед цим визначив чутливість бактерій до них, то слід пропити все. Чому ж інколи після лікування антибіотиками нам зле, а в жінок часто розвивається кандидоз?

Антибіотики можуть знищувати не лише погані бактерії, але і потрібну нам нормофлору. Значна її загибель звільняє простір для умовно-патогенних мікроорганізмів, наприклад, грибків. Тому, згідно із протоколами лікування, антибіотики слід прописувати із протигрибковими препаратами.

Що ж є ефективним засобом активізації імунітету?

Імунну систему не треба стимулювати штучно. Її надмірна активність проявляється не в стійкості до інфекцій, а в появі алергій та аутоімунних хвороб.

Повноцінний сон дарує нам гормон мелатонін, що сприяє доброму відновленню і підтримує імунну систему здоровою.

Споживання овочів, фруктів та олій забезпечує нас вітамінами, антиоксидантами та рослинними волокнами. Все це запобігає зайвому запаленню, надає імунній системі необхідні вітаміни та мікроелементи, сприяє здоров’ю мікрофлори кишківника.

Фізичні навантаження ефективно знижують шкідливі процеси запалення в організмі, при ревматоїдному артриті, наприклад, і повертають роботу імунної системи в здорове русло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені