Озимий часник можна висаджувати і навесні

Як правило, озимий часник висаджують восени, а про його весняну висадку ніхто нічого не пише. Але це не означає, що досвіду такої висадки немає. Насправді з кожного правила є виняток, про який ми і розповімо.

Ранньою весною висадіть озимий часник у картонну коробку, наповнивши її цим грунтом. Через два тижні зубки дадуть міцні корінці. На грядку пророслі зубки з корінцями пересаджують, коли земля почне прогріватися. «Весняний» озимий часник можна прибирати в другій половині вересня. Цибулинки будуть такими ж великими, як і в часнику, висадженому восени.

Є й інший спосіб весняної посадки озимого часнику. Городники називають його «на зелень». Обривати для столу листя у часнику, який ростять на цибулину, городники не рекомендують. Листя на рослині мало, і такий обрив виснажує його. Озимий часник, якщо вам вдалося його зберегти до весни, при весняній висадці дає рясну зелень, на відміну від предзимової.

При весняній посадці із цибулини постійно росте молоде перо, і бічне пір’я, що підростає, все літо можна обривати для салатів і супів. Можна висмикувати і всю цибулину з соковитою білою основою, без зароджуваних нових зубків. Зморщені залишки старого зубка видаляють.

Підготовлену для весняної посадки партію зубків озимого часнику висаджують не відразу, а через тиждень – у три-чотири етапи, починаючи якомога раніше, щоб продовжити час часникової зелені.

НА ЗАМІТКУ

Часник – дуже ефективний засіб проти попелиці, кліща і мідяниць, бактерій, грибних захворювань. Фітонциди часнику тримаються в повітрі майже 2 доби, а цибулі – руйнуються через 3-4 години. Не переносять запаху часнику і мурахи (потрібно розкласти на їх стежках невеликі шматочки). А товчений часник, змішаний із камфорою, ефективно діє проти кротів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені