Як використовувати мандаринові шкірки

Під час новорічних свят більшість із нас, за традицією, купують мандарини й апельсини до святкового столу. А от шкірочки від них, як правило, викидають. А даремно! Для справжніх городників це найцінніша сировина, яку можна з величезною користю застосувати на своїй ділянці.

ЧИМ КОРИСНІ ШКІРКИ ЦИТРУСОВИХ?

У шкірці цитрусових (апельсини, мандарини й т. ін.) міститься величезне число вітамінів групи А, С, Е. Шкірка багата різними ефірними оліями й флавоноїдами.

У шкірці містяться корисні мікроелементи, такі як: калій, фосфор, натрій та інші. От таке джерело корисних речовин міститься у шкірці цитрусових. Скоринки можна використовувати як у свіжому вигляді, так і в сушеному.

Зі шкірок готують різні настої й підгодівлі для городу. Сушені скоринки можна подрібнювати,  вони не займуть багато місця у вашій квартирі, а у сезон принесуть багато користі на вашій садовій ділянці. І ще один приємний бонус – сушені скоринки у квартирі залишають приємний аромат і створюють атмосферу затишку й тепла, так що викидати їх у смітник не треба.

Для тих, хто не знає сферу застосування цитрусових скоринок на дачній ділянці, наведемо способи їх застосування. Отже:

1. ЯК ДОБРИВО     

Найпростіший спосіб застосування шкірок цитрусових – це добриво ґрунту. Скоринки закопують у ґрунт на глибину приблизно 5-7 сантиметрів. Згодом вони там розкладаються й насичують ґрунт корисними мікроелементами. Азотисті з’єднання, які шкірки віддають у ґрунт, сприяють прискореній схожості рослин і поліпшеному розвитку згодом.

2. ДОДАВАННЯ У КОМПОСТ

Не хочете нічого робити, поліпшіть стан компосту, додайте шкірки цитрусових туди. Тому що цитрусові мають підвищену кількість ефірних олій, багато шкідливих бактерій і комах залишать компостні купи. Деякі городники відзначають, що при значному додаванні в компост апельсинових і мандаринових шкірок у компостних купах у зимовий час не заводяться миші.

3. НАСТІЙ ЗІ ШКІРОК ЦИТРУСОВИХ ПРОТИ ШКІДНИКІВ

У шкірках цитрусових міститься особлива речовина лимонел, вона є смертельною отрутою для деяких шкідників. При ураженні рослин такими шкідниками, як трипси, попелиця, кращим засобом для боротьби з ними є настій мандаринових шкірок.

4. КІШКИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ ЗАПАХ ЦИТРУСОВИХ

У всіх, напевно, траплялися випадки, коли кішки потоптали грядку. От із цією неприємністю допомагають упоратися шкірки цитрусових. Їх можна розкласти на грядці, прикопавши трохи землею, можна полити грядку настоєм із цих шкірочок або посипати землю здрібненими в порошок шкірками цитрусових.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені