Вийшли проти високих тарифів

На Вінниччині, як і по всій Україні, відбулась низка акцій протесту проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Так, у Вінниці 10 січня близько сотні громадян зібрались опівдні на майдані Незалежності біля міської ради, вимагаючи, зокрема, скасування плати за транспортування газу та відновлення пільг на оплату за електроенергію. Того ж дня подібні акції відбулись у Козятині та Жмеринці.

У понеділок протестні акції проти «тарифного геноциду» продовжились. Як повідомляв відділ комунікації Національної поліції у Вінницькій області, протести проти підвищення тарифів на газ та електроенергію відбувались у Жмеринці, Гайсині, Тульчині та Брацлаві. Подекуди учасники цих акцій обмежували автомобільний рух.

Щоправда, згадані зібрання не були надто масовими. За оцінкою правоохоронців, найбільше протестувальників зібралось у Гайсині – близько 50 осіб. Там із ними зустрілось керівництво району.

– Звісно, РДА – це не та структура, яка встановлює чи навіть коригує тарифи. Але вислухати людей, порадити, допомогти – це нормально. Насправді запитань було багато, і навіть не про тарифи. Я бачу, що інформаційно треба підсилювати роботу. Скажімо, якість газу – гайсинчани отримують голубе паливо з газогону міжнародного значення, де щороку є сертифікат якості. Наразі мали випадки, коли банальне налаштування котла зняло проблему, – зазначила з цього приводу голова Гайсинської райдержадміністрації Людмила Головашич. – …У районі 22 тисячі споживачів газу, 50% з них отримують субсидію. Найбільша допомога – 4576 грн. Середня – 396 грн. На ринку облгазів є 30 постачальників газу (конкуренція суттєва)…

А жмеринські учасники акції протесту блокували рух на міжнародній трасі М-21, рухаючись пішохідним переходом. Із ними спілкувався міський голова Анатолій Кушнір. Йшлося, зокрема, про перспективи взяття на баланс громади місцевих газорозподільних систем.

Заклики протестувати проти підвищення тарифів і надалі ширяться в соцмережах. Активісти цих протестів зазначають, що влада може отримати «тарифний майдан», якщо не зможе досягти балансу між потребами населення та апетитами олігархів-монополістів.

Фото: «На Парижі» та «Жмеринська газета»

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені