Костел Потоцьких – серед переможців

Фото вінничанина Вадима Постернака увійшло до десятки кращих фоторобіт в українському розділі міжнародного конкурсу фотографій об’єктів культурної спадщини для інтернет-енциклопедії «Вікіпедія».

Як повідомляє пресслужба ГО «Вікімедіа Україна», конкурс «Вікі любить пам’ятки» визнаний Книгою рекордів Гіннесса як найбільший фотоконкурс у світі. Від його початку (з 2010 р.) у змаганнях брали участь  3,1 млн фотографій, з них понад 320 тисяч – фото з України. У 2020 році на конкурс подано понад 47 тис. світлин та відео пам’яток культури України (свої роботи завантажили понад 550 авторів). За кількістю фото Україна посіла перше місце серед 50 країн-учасниць.

Найкращими в українському сегменті, за оцінками журі, стали 10 світлин, серед яких фото «Костел-мавзолей Потоцьких, с. Печера, Вінницька область», зроблене Вадимом Постернаком, посіло 7-е місце.

Також до десятки кращих увійшли церква Святого Юра (Дрогобич Львівської області), культовий комплекс «Кам’яна могила» (Запорізька обл.), Покровський собор (Харків), старовинний вітряк із с. Кудряве Сумської області, Гончарська башта (Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.), Миколаївська церква (Святогірськ Донецької обл.), костел Святої Трійці (с. Зіньків, Хмельниччина), Троїцько-Іллінський монастир (Чернігів), городище «Скелька» (Херсонщина). Ці десять фотографій представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу.

Нагадаємо, що костел-усипальниця родини Потоцьких розташовується в селі Печера колишнього Тульчинського району. Цю будівлю зведено на початку ХХ ст. за проєктом відомого архітектора Владислава Городецького.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені